REKLAMA

Protest w Sejmie: Jarosław Kaczyński chce ukarać protestujących posłów

  • Autor: PAP/AT
  • 22 stycznia 2017 12:02
Protest w Sejmie: Jarosław Kaczyński chce ukarać protestujących posłów Jeżeli drastycznie łamie się Kodeks karny, to kara jest z automatu - zaznaczył prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że posłowie opozycji, którzy blokowali stół prezydialny podczas grudniowego posiedzenia Sejmu, powinni być ukarani.
• Nie chciał jednak powiedzieć, jaka to powinna być kara.

Kaczyński pytany w Radiu Łódź, czy opozycja poniesie jakieś konsekwencje za blokowanie w Sejmie mównicy i fotela marszałka, odpowiedział, że zależy to od wymiaru sprawiedliwości. Jak dodał on sam wychodzi z założenia, które - według niego - "jakoś w Polsce nie może dotrzeć do wielu głów". "To znaczy, że obywatele są równi wobec prawa. Jeżeli złamią jakieś przepisy Kodeksu karnego, to muszą za to odpowiadać" - podkreślił.

Przyznał, iż jest zdumiony, gdy słucha polityków, a także dziennikarzy, którzy nie wprost, ale to kwestionują. Kaczyński przypomniał, że jest przepis, który mówi o uniemożliwianiu wykonywana obowiązków funkcjonariuszom publicznym, a blokowanie stołu prezydialnego Sejmu jest tego ewidentnym przykładem. Według niego, zachowanie posłów to swego rodzaju przemoc.

Dopytywany, czy posłowie powinni być ukarani odpowiedział, że w jego przekonaniu tak. Lider PiS nie chciał mówić, jakie to powinny być kary. Jak zauważył, jeżeli drastycznie łamie się Kodeks karny, to kara jest z automatu. "Praworządne państwo działa automatycznie. Wszystko jedno, czy ten ktoś jest najbardziej przeciętnym obywatelem, czy jest znanym politykiem, wybitnym sportowcem, czy znanym malarzem, prawo musi działać" - podkreślił Kaczyński.

Miller: Protest w Sejmie dawał efekty na krótką metę

Od 16 grudnia 2016 r. w sali plenarnej Sejmu przebywali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Platforma zawiesiła protest 12 stycznia; posłowie Nowoczesnej zrobili to dzień wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • sitwa 2017-01-22 22:13:03
    to narod chce kar dla poslow brawo P[IS
  • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-22 15:54:49
    Niech lepiej Kaczyński przypomni zidiociałym posłom "opozycji totalnej", co zrobili Rosjanie swego czasu w trakcie okupowania gmachu Dumy w Moskwie. Także, co zrobili Turcy, po wojskowym puczu i zamachu stanu. Każdy Polski poseł, po złamaniu prawa, winien automatycznie tracić immunitet i mandat posła. Łamiący prawo poseł, nie może brać udziału w tworzeniu nowych ustaw, to jest, nowego prawa. Niech ta polska chora "opozycja" pokaże taki w pełni demokratyczny kraj na Świecie w którym poseł złapany na łamaniu prawa i osądzony, jest nadal urzędującym posłem. Panie Schetyna i Petru - wykażcie się wiedzą. Będę cierpliwie czekać na wieści.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA