REKLAMA

Przed czwartym posiedzeniem sejmu ślubowali nowi posłowie

  • Autor: GP
  • 09 grudnia 2015 12:52
Przed czwartym posiedzeniem sejmu ślubowali nowi posłowie Nowi posłowie w momencie ślubowania (fot. sejm.gov.pl)

W obecności całej izby niższej, przed środowym rozpoczęciem obrad parlamentu, ślubowanie złożyła czwórka posłów. W ławach poselskich zasiedli: Katarzyna Czochara, Alicja Kaczorowska, Ewa Kołodziej i Stefan Strzałkowski.

Katarzyna Czochara jest 46-letnią posłanką PiS, działaczką partii na Opolszczyźnie. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, filologii germańskiej jest nauczycielem z zawodu. W swojej pracy publicznej zajmowała się tematyką funduszy europejskich. Jest członkiem zarządu okręgowego PIS w Opolu oraz członkiem rady politycznej PIS w Warszawie.

Ślubowanie złożyła w związku z objęciem przez Sławomira Kłosowskiego mandatu europosła.

Alicja Kaczorowska została posłem w wyniku wybrania do Trybunału Konstytucyjnego na sędziego Piotra Pszczółkowskiego. Posłanka jest działaczką PiS z Łodzi, w partii od 2006 roku. Jest anestezjologiem, specjalistą intensywnej terapii i medycyny paliatywnej. Założyła hospicjum domowe w Łodzi, którego kierownikiem medycznym jest do teraz.

Poseł Ewa Kołodziej zastąpiła Tomasza Tomczykiewicza, zmarłego w wyniku choroby.

Posłanka jest politykiem Platformy Obywatelskiej, działającym na Śląsku. Swoją karierę polityczną zbudowała w samorządzie. Była od roku 2002 radną Katowic. Wcześniej udzielała się w młodzieżowych strukturach politycznych PO.

Stefan Strzałkowski złożył ślubowanie i objął mandat po Czesławie Hocu, który został posłem do Parlamentu Europejskiego.

Poseł Strzałkowski jest z zawodu pedagogiem, pracował jako dyrektor szkoły i nauczyciel. Był pierwszym starostą Białogardzkim oraz pierwszym burmistrzem Białogardu wybranym w bezpośrednich wyborach. Politycznie jest związany z Prawem i Sprawiedliwością.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA