REKLAMA

Przegłosowano wniosek o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu

 • Autor: pt
 • 27 września 2017 20:30
Przegłosowano wniosek o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu Głosowanie nad wnioskiem zakończyło się wynikiem 7:6 za uchyleniem immunitetu poselskiego Tarczyńskiemu. (fot. twitter)

Łukasz Rzepecki z PiS zagłosował za uchyleniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze, Dominikowi Tarczyńskiemu – informuje portal 300Polityka.

Chodzi o spór między Tarczyńskim a Marcinem Kierwińskim z PO. Polityk Platformy uważa, że został zniesławiony przez posła PiS, który kilka miesięcy temu zarzucił mu lobbing na rzecz Airbusa. W Polsce trwała wówczas burza polityczna wokół śmigłowców caracal.

Polityk oświadczył, że nie zrzeknie się immunitetu, ponieważ w jego opinii sprawa, o którą wniósł Kierwiński, jest bezprzedmiotowa.

W środę, 27 września sprawą pociągnięcia Tarczyńskiego do odpowiedzialności karnej zajęła się sejmowa komisja regulaminowa i spraw poselskich.

Jak pisze serwis 300Polityka, wniosek o uchylenie immunitetu koledze z partii zgłosił na posiedzeniu komisji Łukasz Rzepecki.

Poseł PiS argumentował, że domniemany lobbing na rzecz francuskiego giganta zbrojeniowego i rzekome związki Kierwińskiego z tą firmą to "bardzo ważna sprawa". Zaapelował, aby dać Tarczyńskiemu szansę na udowodnienie tego przed sądem.

Głosowanie nad wnioskiem zakończyło się wynikiem 7:6 za uchyleniem immunitetu poselskiego Tarczyńskiemu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • toja. 2017-10-03 10:23:37
  Pan Jarosław Kaczyński za bardzo hojnie obdarzał różnych draniów wielu takich było dotychczas którzy się zniewierzyli swoim wyborcom
 • Kraaaa 2017-09-29 10:16:26
  Do analityk: A mnie się wydaje, że to degeneraci startują na posłów 😉
 • analityk 2017-09-28 09:31:19
  Temu człowiekowi powrót do realu dobrze zrobi. Jak się słucha posłów to nie wiadomo o czym oni mówią. Na okrągło opowiadają puste slogany, zero meritum. Stąd wniosek, że Sejm dość szybko ludzi degeneruje. Widocznie to jest typowe dla Teoretycznego Kraju.
 • analityk 2017-09-28 09:20:37
  Temu człowiekowi brak pracy spowodował zaburzenia psychiczne. Niestety nasi posłowie szybko się w Sejmie degenerują i to jest standard. Widocznie Teoretyczny Kraj stwarza takie warunki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA