REKLAMA

Przemówienie Donalda Trumpa: Co powie prezydent USA? Znamy fragmenty wystąpienia

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lipca 2017 12:45
Przemówienie Donalda Trumpa: Co powie prezydent USA? Znamy fragmenty wystąpienia Donald Trump wygłosi przemówienie w Warszawie (fot.twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent USA Donald Trump wygłosi w czwartek (6 lipca) przemówienie na placu Krasińskich w Warszawie. Biały Dom udostępnił fragmenty przemówienia.

• Amerykański prezydent Donald Trump powie w przemówieniu, że Amerykanie, Polacy i narody Europy cenią "indywidualną wolność i suwerenność" - wynika z fragmentów przemówienia udostępnionych wcześniej przez Biały Dom.

• Amerykański prezydent ma także wezwać do walki z biurokracją.

• Polska jest "przykładem dla innych poszukujących wolności i tych, którzy chcą wykazać się odwagą i wolą obrony cywilizacji" - ma też według agencji Associated Press powiedzieć Trump.

"Musimy pracować razem, by przeciwstawić się siłom, czy to pochodzącym ze środka, czy to z zewnątrz, z Południa czy ze Wschodu, które grożą osłabieniem tych wartości i wymazaniem związków z kulturą, wiarą i tradycją sprawiających, że jesteśmy tym, kim jesteśmy" - cytuje AFP fragmenty przemówienia.

Amerykański prezydent ma także wezwać do walki z biurokracją. "Po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele stawiają czoło jeszcze jednemu zagrożeniu, ale takiemu, które możemy ściśle kontrolować. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale Polakom bardzo dobrze znane. To pełzająca rządowa biurokracja, która pozbawia naród żywotności i bogactwa" - powie Trump.

Czytaj tez: Tłumy czekają na przemówienie Donalda Trumpa

"Zachód stał się wielki nie dzięki papierkowej robocie i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli swobodę podążania za swoimi marzeniami i przeznaczeniem" - podkreśli prezydent.

Z wcześniej przekazanych przez media fragmentów przemówienia wynika, że dla Trumpa Polska jest przykładem poszukiwania wolności; prezydent wezwie też Polskę i innych sojuszników USA w Europie do przeciwstawienia się ekstremizmowi.

Polska jest "przykładem dla innych poszukujących wolności i tych, którzy chcą wykazać się odwagą i wolą obrony cywilizacji" - ma według agencji Associated Press powiedzieć Trump.

"Historia Polski jest historią narodu, który nigdy nie stracił nadziei, który nigdy nie dał się złamać i który nigdy nie zapomniał, kim jest" - wynika z fragmentów przemówienia.

Trump ma wezwać, by Polska i inne kraje europejskie były zjednoczone przeciwko ekstremizmowi i innym wrogom, którzy stanowią zagrożenie dla wolności i suwerenności.

Według BBC Trump powie, że jeśli narodom i obywatelom zabraknie determinacji, stawką w grze jest przyszłość cywilizacji Zachodu.

"Doświadczenie Polski przypomina nam: obrona Zachodu opiera się w ostateczności nie na środkach, ale na woli jego narodu, by zwyciężyć" - cytuje BBC fragmenty przemówienia. "Fundamentalnym pytaniem naszych czasów jest to, czy Zachód ma wolę, by przetrwać" - powie Trump.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA