REKLAMA

Przemysław Czarnecki szefem grupy EKR w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO

  • Autor: PAP/JS
  • 22 listopada 2016 16:49
Przemysław Czarnecki szefem grupy EKR w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO Przemysław Czarnecki to poseł z Wrocławia, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych (fot. PiS Wrocław)

Poseł PiS Przemysław Czarnecki poinformował, że został wybrany na przewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO na sesji tej organizacji, która odbyła się w Stambule.

Poseł powiedział, że w skład grupy EKR wchodzą posłowie z kilkunastu krajów reprezentujący partie prawicowe, w tym amerykańscy Republikanie oraz brytyjscy torysi. "Prawo i Sprawiedliwość to jedyna polska partia w grupie" - zaznaczył Czarnecki.

Wyboru dokonano w sobotę i był on jednomyślny.

Przemysław Czarnecki to poseł z Wrocławia, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Jest jednym z posłów polskiej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, która liczy 12 przedstawicieli (9 posłów i 3 senatorów) i tyle samo zastępców.

Celem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO jest wzmocnienie więzi pomiędzy państwami członkowskimi sojuszu, promowanie demokracji parlamentarnej, parlamentarnej kontroli nad siłami zbrojnymi i utrzymanie kontaktu pomiędzy NATO a parlamentami narodowymi.

Zgromadzenie składa się z 257 członków z 28 państw członkowskich NATO oraz z 14 delegacji stowarzyszonych i 4 delegacji stowarzyszonych regionu Morza Śródziemnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA