REKLAMA

Przeprosiny nie pomogły? Pawłowicz nie wyklucza kroków prawnych wobec Owsiaka

 • Autor: PAP/AT
 • 08 sierpnia 2017 12:50
Przeprosiny nie pomogły? Pawłowicz nie wyklucza kroków prawnych wobec Owsiaka To nie były żadne przeprosiny, to był nieszczery happening - skomentowała przeprosiny Owsiaka Pwałowicz (Krystyna Pawłowicz, fot.youtube.com)

Nie czuję się przeproszona przez Jerzego Owsiaka, to nie były żadne przeprosiny, to był nieszczery happening, który był kontynuacją występu Owsiaka na Przystanku Woodstock - powiedziała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Nie wykluczyła kroków prawnych wobec Owsiaka.

"Niech pani spróbuje seksu" - takie słowa Owsiak skierował w piątek (4 sierpnia) podczas Przystanku Woodstock do posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. "Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać" - dodał.

Słowa padły w trakcie przerwy pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Owsiak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Pawłowicz, która w 2014 r. stwierdziła, że na Woodstocku "dochodzi do szczucia na Kościół" i promuje się wartości satanistyczne.

W poniedziałek (7 sierpnia) w TVN24 w programie "Fakty po faktach" Owsiak był pytany o to, czy żałuje swoich słów skierowanych do posłanki PiS. "Słowo miłość powtarza się na Przystanku Woodstock w bardzo wielu odmianach - mówimy o tym cały czas. Nawet napis na wielkiej scenie jest Miłość, przyjaźń, muzyka" - podkreślił Owsiak.

"Słowo seks, które ja mówię, może mieć płaszczyznę czegoś ciepłego, miłego, intymnego" - dodał.

Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz, za to, że "w ten sposób do niej wystartował". Dodał: "tak, jak napisałem na swoim Facebooku - jestem pierwszy, który także może panią Krystynę Przytulić".

"To nie były żadne przeprosiny, to był nieszczery happening, w cudzysłowie przeprosinowy, który był kontynuacją występu Owsiaka na Woodstocku. Słowa Owsiaka, to raczej wyraz jego prawnej kalkulacji, możliwe, że ktoś mu doradził, żeby użył słowa przepraszam" - powiedziała Pawłowicz we wtorek (8 sierpnia). Jak dodała, słowa i zachowanie Owsiaka były "infantylne" i w żaden sposób nie mogą być traktowane jako przeprosiny.

Pawłowicz nie wykluczyła kroków prawnych wobec Owsiaka. "To naprawdę nie były przeprosiny, to były nieszczere, dziecinne i ironiczne słowa" - podkreśliła.

Wcześniej, w niedzielę Owsiak na Facebooku umieścił wpis, że jego słowa skierowane do Krystyny Pawłowicz padły "bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi".

W sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że w związku ze skandaliczną wypowiedzią Owsiaka podjęte zostaną kroki prawne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • żal mi ciebie Krysiu 2017-08-09 13:12:15
  Kochani internauci ta baba NIE JEST PROFESOREM więc nie dajcie jej tego zaszczytnego tytułu. Babus który pławi się we własnym chamstwie jak salamandra w ogniu ośmiela się wymagać grzeczności od innych. Jest to bezczelne działanie na zasadzie " łapać złodzieja" Ja może jej się trochę nie dziwię jej arogancji bo ktoś z taką aparycją i charakterkiem nie może być sympatyczny bo sam siebie nienawidzi.
 • KAU BOY 2017-08-08 19:17:10
  Gołym okiem widać, że przepraszającemu Panią Profesor należą się jeszcze kroki prawne...
 • Profesor bez kłopotów 2017-08-08 15:36:11
  Do ???: Czytasz życiorysy napisane nie przez tych, którzy je naprawdę znają. A napisane przez oszczerców. A może przypomnisz sobie "profesora" Niesiołowskiego ???
 • ??? 2017-08-08 15:22:54
  Do Profesor bez kłopotów: Poczytaj jej życiorys i wypowiedzi uwierzysz. Pawłowicz ma szacunek tylko do siebie i może do karła. Dlaczego oczekuje że inni będą szanować ją. Za co? Za chamskie wypowiedzi? Za obżeranie się podczas obrad sejmu i komisji? Za ekspresowe zrobienie tytułu profesorskiego? Za wygląd? Za ujmujący styl bycia? Za piękne ubiory?
 • Profesor bez kłopotów 2017-08-08 15:12:36
  Do Profesor z kłopotem: Opowiadasz stare kawały i anegdoty.
 • Profesor z kłopotem 2017-08-08 14:57:40
  Do POLAK-Z RODZINĄ: Pawłowicz nie zasługuje na szacunek ponieważ nie okazuje go innym. Owsiak miał rację. Co do profesorstwa to tez w pewnym sensie ściema. Profesorem została szybko jak Gierek magistrem, po tym jak zaistniała w PIS.
 • POLAK-Z RODZINĄ 2017-08-08 14:33:10
  Jestem mężczyzną, ukłony i szacunek dla Pani ProfesorREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA