REKLAMA

Przeszłość nie daje spokoju Andrzejowi Rzeplińskiemu

  • Autor: PAP/Gazeta Polska Codziennie
  • 19 kwietnia 2017 06:23
Przeszłość nie daje spokoju Andrzejowi Rzeplińskiemu Andrzej Rzepliński miał wulgarnie odpowiadać dziennikarzowi GPC (fot.gdansk.pl)

Dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie"  pytał Rzeplińskiego o plany polityczne i możliwy start w wyborach. I mocno zirytował byłego prezesa TK.

"Już mówiłem publicznie, nie zamierzam brać udziału w działalności politycznej. Piszecie bzdury, tworzycie wirtualną rzeczywistość" - stwierdził prof. Rzepliński w rozmowie z dziennikarzem "Codziennej", nie odnosząc się do żadnej konkretnej publikacji.

"Kim ja jestem? Piórko na wietrze, które się ustawia raz tak, raz tak?!" - oburzał się prawnik na sugestię, że był w niedemokratycznej PZPR, a obecnie występuje jako obrońca demokracji.

Były prezes TK stwierdził, że w czasach PRL-u, będąc w partii, również bronił demokracji.

"Protestowałem przeciwko zmianom w konstytucji PRL -u" - przekonywał. Zirytowany profesor pytał dziennikarza o jego wiedzę historyczną. Gdy usłyszał, że jest wystarczająca, by nigdy nie zapisać się do takiej organizacji jak PZPR, profesor kontynuował polemikę. "Akurat pan by się zapisał, bo właśnie tacy jak pan się zapisywali. Obserwowałem ich będąc w partii" - zapewniał Rzepliński.Jak podkreśliła "GPC", dziennikarz przypomniał profesorowi, że kiedy szedł do partii, to w stanie wojennym i w późniejszych latach PRL-u wyjeżdżał bez problemu za żelazną kurtynę. W 1982 r. wyjechał na konferencję do austriackiego Salzburga - czytamy w publikacji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA