REKLAMA

Przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej zrezygnował ze stanowiska

  • Autor: PAP/AT
  • 10 maja 2017 08:22
Przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej zrezygnował ze stanowiska Tomasz Siemiątkowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (fot.PTWP)

Tomasz Siemiątkowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, którą pełnił od 2013 r. - poinformował wiceszef MON Bartosz Kownacki.

"Prof. Tomasz Siemiątkowski zrezygnował z funkcji Przewodniczącego RN PGZ S.A. Dziękuję za owocną i dobrą współpracę i życzę Panu powodzenia" - napisał Kownacki na Twitterze.

Siemiątkowski był przewodniczącym rady nadzorczej PGZ od 2013 r. Jako jedyny członek tego gremium pozostał na stanowisku po ostatniej zmianie rządu. W przeszłości był członkiem rad nadzorczych m.in. PKO BP, PLL Lot i Polbanku.

W lutym 2017 r. prezesem PGZ został Błażej Wojnicz. Zastąpił Arkadiusza Siwkę, który kierował spółką od grudnia 2015 r., ale zrezygnował.

PGZ, utworzona w ramach konsolidacji przemysłu zbrojeniowego zapisanej w Strategii Rozwoju Systemu Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej z 2013 r., skupia ponad 60 spółek, w których pracuje 17,6 tys. osób; łącznie ma udziały w ponad stu spółkach i roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

W skład PGZ wchodzą spółki należące dawniej do Polskiego Holdingu Obronnego, a także firmy spoza PHO z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nowych technologii, finansów i nieruchomości, jak również wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne.

Po wyborach w 2015 r. MON przejęło w imieniu Skarbu Państwa nadzór nad państwowymi spółkami zbrojeniowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • marek zakrzewski 2017-05-10 10:13:44
    Portal! W Polsce pisze się po polskiemu! Analfabetyzm czy awaria google? To już kolejny razREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA