REKLAMA

Przewodniczący Bundesratu w Polsce. Spotkał się m.in. z premier Beatą Szydłą

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 lutego 2016 17:29
Przewodniczący Bundesratu w Polsce. Spotkał się m.in. z premier Beatą Szydłą Premier Szydło i przewodniczący Tillich omówili kwestie współpracy polsko-niemieckiej, w tym obchodów 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. KPRM)

· Przewodniczący Bundesratu, premier Saksonii Stanisław Tillich przebywa z dwudniową wizytą w Polsce.
· Do Polski został zaproszony przez marszałka Senatu.


Przewodniczący Bundesratu wraz z delegacją przebywa z dwudniową wizytą w Warszawie na zaproszenie marszałka Senatu.

Na spotkaniu ze Stanisławem Karczewskim, premier Saksonii rozmawiał o  współpracy  politycznej, regionalnej i parlamentarnej. Politycy mówili też  o potrzebie dialogu w duchu dobrego sąsiedztwa.

Marszałek Karczewski podkreślił, że  stosunki polsko-niemieckie układają się dobrze – wskazał na ostatnią wizytę premier Beaty Szydło w Berlinie i spotkanie prezydentów Polski i Niemiec. W ocenie marszałka ważną rolę w stosunkach bilateralnych odgrywają kontakty między parlamentami. Poinformował przewodniczącego, że wkrótce w Senacie powstanie parlamentarna grupa współpracy polsko-niemieckiej.

Stanisław Tillich podkreślił, że jest to jego pierwsza wizyta  w charakterze przewodniczącego Bundesratu, natomiast nie pierwsza - w Polsce. Zaznaczył też, że z pierwszą wizytą po objęciu tej funkcji udał się do Watykanu, natomiast drugą postanowił odbyć do Polski.  

Zdaniem przewodniczącego Tillicha to jest naturalne, że w demokratycznym kraju odbywają się wybory i w ich wyniku zmieniają się władze. Jak podkreślił najważniejsze jest jednak, bez względu na sytuację w kraju, by kontynuować rozmowy bilateralne i  w ramach Unii Europejskiej w duchu dobrego sąsiedztwa. - Ważne jest, by z sąsiadami mieć dobre relacje, bo  to jest tak, jak w dobrym małżeństwie, gdzie czasami bywają kryzysy, ale trzeba rozmawiać i  każdy problem można rozwiązać - powiedział Tillich.

Stanisław Tillich spotkał się także z premier Beatą Szydło. Premier Szydło i przewodniczący Tillich omówili kwestie współpracy polsko-niemieckiej, w tym obchodów 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz sytuacji Polonii w Niemczech. Na spotkaniu poruszono również kwestię kryzysu migracyjnego.

Przewodniczący Bundesratu spotkał się także z prezydentem Andrzejem Dudą oraz wicepremierem Piotrem Glińskim.

fot. twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rako 2016-02-17 20:28:59
    (...)Beatą Szydłą... bez komentarzaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA