REKLAMA

Przewodniczący rady miasta walczy o Senat. Ma mocne poparcie

  • Autor: PAP
  • 04 września 2015 12:49
Przewodniczący rady miasta walczy o Senat. Ma mocne poparcie Ociepa zabiega jeszcze o poparcie PiS. Fot. marcinociepa.pl

Przewodniczący opolskiej rady miasta Marcin Ociepa zapowiedział, że będzie się ubiegać o mandat senatora z okręgu opolskiego w październikowych wyborach parlamentarnych. Poprze go Ruch Pawła Kukiza oraz prawdopodobnie PiS.

Ociepa już oficjalnie ogłosił swój start. Podkreśla, że Opole "potrzebuje swojego senatora".

Ale nie takiego, który jest tutaj tylko zameldowany. Chodzi o kogoś, kto Opole zna, służy mu na co dzień, kto zna problemy miasta i ma jasną wizję jego rozwoju - mówił.

I dodał: "Przed nami wiele wyzwań o charakterze infrastrukturalnym i gospodarczym. Nie jesteśmy tego w stanie sami udźwignąć jako miasto, jeżeli nie będziemy wspierani przez parlamentarzystów w Warszawie".

Zabiegał o poparcie PiS i Ruchu Pawła Kukiza

Poinformował, że zabiegał o poparcie PiS i Ruchu Pawła Kukiza i "spodziewa się takiego poparcia" oraz poparcia "wielu środowisk samorządowych i organizacji pozarządowych".

Wierzę, że tylko łącząc siły będziemy w stanie skutecznie walczyć o interesy Opola i powiatu opolskiego - dodał.

Przekonywał, że "chce być senatorem miasta Opola, Aglomeracji Opolskiej, a nie senatorem jednej czy drugiej partii politycznej.

Zapewnił też, że jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW), bo jego zdaniem mniejsze okręgi dają gwarancję tego, że ich reprezentant jest bardziej związany z ich mieszkańcami i problemami.

Potrzebujemy dziś senatora skutecznego, dynamicznego, młodego, takiego, który będzie odbiciem wizerunku miasta Opola - tłumaczył Ociepa.

"Senat to nie izba starców"

I dodał: "Czas skończyć z Senatem milczącym, z Senatem biernym i z wizerunkiem Senatu jako "izby starców", jako izby refleksji tylko i wyłącznie".

Pytany o poparcie dla Ociepy lider PiS na Opolszczyźnie poseł Sławomir Kłosowski powiedział, że "nie ma w tej chwili oficjalnego potwierdzenia z Warszawy i zgody na to, by tego typu informacji udzielać".

W ostatnich wyborach samorządowych Ociepa był kandydatem na prezydenta miasta stowarzyszenia Razem dla Opola, któremu szefuje od kilku lat i którego od kilku lat jest radnym. W II turze tych wyborów zmierzył się z wybranym ostatecznie na to stanowisko Arkadiuszem Wiśniewskim, kandydatem stowarzyszenia Opole na Tak, byłym członkiem PO.

Związki z Gowinem

Ociepa związany jest z partią Jarosława Gowina. Przed wyborami samorządowymi uzyskał też poparcie PiS dla swojej kandydatury. Stało się tak na podstawie ogólnopolskiego, przedwyborczego porozumienia prawicy (PiS, PR i SP) - mimo nieukrywanego przez opolskie struktury PiS sprzeciwu (działaczom PiS na Opolszczyźnie nie podobało się m.in. to, że Ociepa i jego klub był w poprzedniej kadencji samorządu koalicjantem PO).

Ociepa ma 31 lat. Z wykształcenia jest politologiem, przewodniczącym Rady Miasta Opola obecnej kadencji oraz założycielem i prezesem Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Horyzonty", organizacji pozarządowej.

Kukiz już popiera

Natomiast członek rady społecznej Ruchu Kukiza Janusz Sanocki potwierdził, że Ociepa będzie miał poparcie Ruchu.

Poprzemy pana Ociepę, bo on popiera okręgi jednomandatowe, a więc zgadza się z nami w kwestii zasadniczej. Jest człowiekiem zacnym, uczciwym, zasługującym na to żeby być senatorem - dodał Sanocki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA