REKLAMA

Przyszłość szefa NIK zagrożona. Prokuratura chce uchylić immunitet Kwiatkowskiemu

  • Autor: GP
  • 16 czerwca 2016 09:38
Przyszłość szefa NIK zagrożona. Prokuratura chce uchylić immunitet Kwiatkowskiemu Krzysztof Kwiatkowski był posłem PO i ministrem sprawiedliwości nim został szefem NIK. Na zdjęciu przemawia na spotkaniu sędziów Sądu Najwyższego. (fot.:youtube,com)

• Prokuratura w Katowicach w czerwcu wystosowała pismo o uchylenie immunitetu szefowi NIK. To druga próba śledczych.
• Dokument czeka już tylko na podpis Zbigniewa Ziobry.

Jak pisaliśmy na początku czerwca, w prokuraturze poważnie rozważano ponowne wystąpienie do Sejmu o uchylenie immunitetu szefowi NIK. Według ustaleń "Gazety Wyborczej" z połowy tego miesiąca, decyzja zapadła. Krzysztof Kwiatkowski musi liczyć się z tym, że posłowie będą rozważać uchylenie chroniącego go immunitetu.

Wniosek już został złożony, a wystosowała go prokuratura w Katowicach. Prowadzi ona śledztwo dotyczące nadużywania pozycji w NIK przez Kwiatkowksiego, który miał ustawiać konkursy w delegaturach Izby w terenie. Na początku czerwca pismo o uchylenie immunitetu znalazło się na biurku Zbigniewa Ziobry (prokuratora generalnego) i czeka na podpis.

Czytaj: CBA wkroczyło do siedziby PZU

Kwiatkowski zaprzeczał jakoby ustawiał wspomniane konkursy.

Sejm już raz odmówił uchylenia jego immunitetu, ale od tego czasu przez parlament przeszła nowelizacja ustawy o NIK, która zmieniła procedurę. Na takiej podstawie prokuratura ponowiła wniosek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA