REKLAMA

PSL apeluje do prezydenta, by zajął się sytuacją w armii

  • Autor: PAP/EM
  • 17 lutego 2017 13:54
PSL apeluje do prezydenta, by zajął się sytuacją w armii Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

• Politycy PSL zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, by powołał specjalną komisję, która przyjrzy się sytuacji w polskiej armii.
• Według nich, Siły Zbrojne RP ulegają obecnie "rozkładowi". Chodzi m.in. o serię odejść z wojska, a także brak nowych śmigłowców.

"W związku z tymi złymi i szkodliwymi działaniami pana ministra (obrony narodowej) Antoniego Macierewicza, Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do pana prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie specjalnej komisji, która dokona audytu w polskiej armii" - powiedział poseł PSL Paweł Bejda na piątkowej konferencji prasowej.

Stronnictwo chce, by audyt dał odpowiedź na pytanie: w jakim stanie są obecnie Siły Zbrojne RP? Bejda krytykował m.in. brak zakupu nowych śmigłowców dla armii, obarczył też Macierewicza serią odejść z wojska, w tym grupy najbardziej doświadczonych generałów i pułkowników.

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak ocenił, że wojsko polskie ulega obecnie "rozkładowi na wielu płaszczyznach".

Według niego, w powołanej z inicjatywy PSL komisji ds. audytu w armii, powinni zasiadać niezależni eksperci. W tym kontekście wymienił m.in. gen. Romana Polko - byłego dowódcę jednostki specjalnej GROM i b. wiceszefa BBN, gen. Waldemara Skrzypczaka - b. dowódcę wojsk lądowych, a także b. dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych, gen. broni Mirosława Różańskiego, który odszedł niedawno z wojska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA