REKLAMA

PSL do posłów PiS: Zajmijcie się tym, do czego zostaliście powołani

  • Autor: PAP/EM
  • 02 marca 2017 13:59
PSL do posłów PiS: Zajmijcie się tym, do czego zostaliście powołani Naprawdę radzimy posłom PiS-u nie dewastować wymiaru sprawiedliwości - mówi poseł PSL (fot.:youtube.com)

Wniosek posłów PiS do Trybunału Konstytucyjnego ws. stwierdzenia zgodności przepisów, na podstawie których została powołana pierwsza prezes Sądu Najwyższego to kolejna małostkowość - uważa poseł PSL Piotr Zgorzelski.

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował w czwartek, że grupa parlamentarzystów jego ugrupowania wystąpiła do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o stwierdzenie zgodności przepisów, na podstawie których została powołana na funkcję pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf.

"To kolejna małostkowość i oczywiście taka retorsja na wniosek sądu apelacyjnego dotyczący prawomocności wyboru prezes Trybunału Konstytucyjnego" - ocenił na czwartkowej konferencji w Sejmie poseł Piotr Zgorzelski.

"Naprawdę radzimy posłom PiS-u nie dewastować wymiaru sprawiedliwości, tylko zająć się tym, do czego zostaliśmy powołani" - podkreślił poseł Stronnictwa.

Na początku lutego warszawski sąd apelacyjny zadał Sądowi Najwyższemu pytanie prawne dotyczące "umocowania" sędzi Julii Przyłębskiej jako prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz problemu, czy kwestia ta może być przedmiotem oceny sądu. Zagadnienie prawne do SN sąd apelacyjny skierował na wniosek byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA