REKLAMA

PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem

  • Autor: PAP/JS
  • 28 marca 2017 19:49
PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem Władysław Kosiniak-Kamysz zauważył, że PSL na 16 województw rządzi w 15 (fot. Urszula Pasławska/twitter)

Do wyborów samorządowych PSL idzie pod własnym szyldem, to sprawdzona marka - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

• Stronnictwo wystawi w wyborach do sejmików wojewódzkich i powiatów od 25 do 30 tysięcy kandydatów.

• Cel, jaki stawia sobie PSL, to powtórzenie wyniku wyborów z 2014 roku i umocnienie pozycji na poziomie regionalnym.

• Władysław Kosiniak-Kamysz zauważył, że PSL na 16 województw rządzi w 15.

Kosiniak-Kamysz, który brał udział w posiedzeniu zarządu wojewódzkiego PSL w Olsztynie podkreślił, że cel, jaki stawia sobie Stronnictwo w wyborach samorządowych, to powtórzenie wyniku wyborów z 2014 roku i umocnienie swojej pozycji na poziomie regionalnym.

Jak zauważył PiS zapowiadając zmiany w ordynacji wyborczej przewidujące ograniczenie sprawowania mandatów do dwóch kadencji dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów stosuje "grę nie fair-play".

"Jeśli dojdzie do zapowiedzi PiS i zrealizowane one zostaną w postaci ustawy, to po pierwsze będzie to złamanie konstytucji, bo jest to ograniczenie biernego prawa wyborczego dla 1600 osób, po drugie dojdzie do złamania dobrych obyczajów i po trzecie dojdzie do ograniczenia władzy suwerena"- podkreślił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że "to suweren powinien decydować, kto jest jego gospodarzem i kto się sprawdza".

"Nie ma potrzeby ingerencji, ok. 40 proc. wójtów, burmistrzów i prezydentów wymieniło się w ostatnich wyborach. Oni nie uzyskali powtórnego mandatu. Ograniczenie kadencyjności jest tylko w 2 państwach na 28 przebadanych przez Fundację Batorego. Są to Włochy i Portugalia. Mówię o tych konkretnych przykładach, żeby pokazać obłudę tego działania i ograniczenia rozwoju małych ojczyzn"- podkreślił lider PSL.

Więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-03-29 21:51:48
    I mają rację. Ale najpierw powinni uklęknąć przed narodem i przeprosić za 8 lat zniewolenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA