REKLAMA

PSL liczy na dwa mandaty na Pomorzy Zachodnim

  • Autor: PAP
  • 15 września 2015 15:38
PSL liczy na dwa mandaty na Pomorzy Zachodnim PSL liczy na posłów z Pomorza Zachodniego

Zachodniopomorskie struktury PSL liczą na dwa mandaty w Sejmie i co najmniej jednego senatora z Pomorza Zachodniego.

- Walczymy o jeden mandat poselski w okręgu szczecińskim i jeden w koszalińskim, a wszystko, co uda się uzyskać ponad będzie dużą niespodzianką - powiedział dziennikarzom we wtorek w Szczecinie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, lider szczecińskiej listy PSL.

Dodał też, że zadanie będzie trudne, ponieważ ostatni raz posła tego ugrupowania wybrano w regionie 24 lata temu.

Ludowcy chcieliby także wprowadzić co najmniej jednego przedstawiciela do Senatu. W ocenie Rzepy, największe szanse stwarza do tego okręg 98 do Senatu, czyli tzw. okołoszczeciński, z którego startuje wiceprzewodniczący zachodniopomorskiego sejmiku Witold Ruciński.

- PSL zawsze było racjonalne i nie potrafi okłamywać i oszukiwać ludzi, a po wyborach powiedzieć, że tego się nie dało zrobić. Nasze propozycje wyceniliśmy na około 20 mld. zł - powiedział Rzepa pytany przez dziennikarzy, jak ocenia ostatnie propozycje PO. - My zawsze będziemy mówili o racjonalności, nie chcemy przewracać systemu emerytalnego czy podatkowego, a bardzo poważnie traktujemy naszych wyborców i nigdy nie pozwolimy sobie, żeby słowo powiedziane było słowem tylko wyborczym - dodał.

Pragmatycy z PSL

- Twardo stąpamy po ziemi i nie jesteśmy w stanie przebić w obietnicach, ani naszego koalicjanta, ani tym bardziej PiS - stwierdził wicewojewoda zachodniopomorski i "dwójka" na koszalińskiej liście Stronnictwa Ryszard Mićko. - Nasz program jest skierowany do rodzin, przedsiębiorców i rolników. Na naszych listach nie ma spadochroniarzy. Nasi kandydaci są spośród nas, blisko ludzi, znają ich problemy - dodał.

Na szczecińskiej liście PSL figurują 24 nazwiska. Na drugim miejscu jest przedsiębiorca Zygmunt Dziewguć, trzecie miejsce zajmuje natomiast radny zachodniopomorskiego sejmiku Olgierd Kustosz, prywatnie pszczelarz z Przelewic. Na kolejnym miejscu jest prezes Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Tadeusz Jarzębak, a za nim urzędnik Stanisław Bodnar.

Pierwsze miejsce na koszalińskiej liście PSL zajmuje zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także przewodniczący Stronnictwa w zachodniopomorskim sejmiku Cezary Szeliga. Z drugiego miejsca wystartuje Mićko, a z trzeciego były wicemarszałek i były członek zarządu województwa Jan Krawczuk.

W Zachodniopomorskiem są dwa okręgi w wyborach do Sejmu: nr 41 - szczeciński i nr 40 - koszaliński. W okręgu szczecińskim do zdobycia jest 12 mandatów, a w koszalińskim - 8.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA