REKLAMA

PSL nie poprzemy wniosku o aresztowanie Stanisława Gawłowskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 22 marca 2018 10:45
PSL nie poprzemy wniosku o aresztowanie Stanisława Gawłowskiego Mam nadzieję, że sprawa posła Gawłowskiego zostanie wyjaśniona - zaznaczył lider PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

Nie mamy zaufania do tego, czy dzisiaj wymiar sprawiedliwości będzie uczciwie sądził polityka opozycji, nie poprzemy wniosku o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego - zapowiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

  • W czwartek (22 marca) Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Gawłowskiego.
  • Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.
  • Nie poprzemy wniosku o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła - zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego w czwartek po południu. Ma to związek z zamiarem postawienia posłowi zarzutów popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Kosiniak-Kamysz został zapytany w czwartek TVP1 o to, jak PSL będzie głosować ws. posła Gawłowskiego. "Nie mamy zaufania do tego, czy dzisiaj wymiar sprawiedliwości będzie uczciwie sądził polityka opozycji, nie poprzemy tego wniosku" - zapowiedział. "Dlatego, że jest też wiele błędów, które pokazują we wniosku prokuratury politycy Platformy" - argumentował.

"Nie przesądzam o winie lub niewinności, bo nie jestem od tego" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, ma nadzieję, że sprawa posła Gawłowskiego zostanie wyjaśniona. "Dobrze, że jest zrzeczenie się immunitetu, dobrze, że jest oddanie się do dyspozycji, trzeba to wyjaśnić" - mówił.

"Nie mamy dzisiaj zaufania do sposobu, w jaki dzieje się to wobec polityków opozycji, ale widać, że wobec polityków koalicji rządzącej też chyba nie ma zaufania" - powiedział Kosiniak-Kamysz nawiązując do zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych skierowanych w styczniu wobec senatora PiS Stanisława Koguta.

Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Wówczas miał przyjąć, jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura ma ogłosić posłowi, dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, a także ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

Gawłowski - poseł PO i sekretarz generalny tej partii - sam zrzekł się już immunitetu. 27 lutego komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych przychyliła się do wniosku prokuratury i rekomenduje Sejmowi wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego. Głosowanie w tej sprawie było tajne. Prokuratura przystąpi do czynności polegającej na przedstawieniu zarzutów, przesłuchaniu w charakterze podejrzanego po uzyskaniu uchwały Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA