REKLAMA

PSL: Nieobecność władz na zgromadzeniu ogólnym TK to przejaw buty PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 20 kwietnia 2016 19:27
PSL: Nieobecność władz na zgromadzeniu ogólnym TK to przejaw buty PiS Stefaniak powiedział w środę PAP, że "Trybunał przeszkadza PiS-owi" (fot. youtube.com)

• Nieobecność prezydenta i przedstawicieli rządu podczas środowego zgromadzenia ogólnego sędziów TK, to "kolejny przejaw buty" PiS - ocenił rzecznik PSL Jakub Stefaniak.
• Trybunał przeszkadza PiS-owi - dodał.

W środę odbyło się zgromadzenie ogólne sędziów Trybunału Konstytucyjnego - doroczne spotkanie w celu przedstawienia najważniejszych problemów wynikających z orzecznictwa Trybunału w minionym roku.

Stefaniak powiedział w środę PAP, że "Trybunał przeszkadza PiS-owi", a nieobecność prezydenta i wysokich przedstawicieli rządu na zgromadzeniu sędziów TK, to "kolejny przejaw PiS-owskiej buty, której Polacy doświadczają często na różnych polach".

"Z jednej strony widać lekceważenie tej instytucji, a z drugiej strony zaostrzanie sporu z opozycją wynika z chęci prowadzenia walk politycznej. PiS nie ma ochoty rozwiązać sprawy Trybunału, bo lekceważy chociażby projekt ustawy konsensualnej zaproponowanej przez PSL" - powiedział rzecznik Stronnictwa.

Czytaj też: PO krytykuje nieobecność najwyższych władz podczas zgromadzenia TK

Projekt tzw. ustawy konsensualnej, który w kwietniu przedstawili ludowcy, zakłada m.in. "opcję zerową", czyli przejście w stan spoczynku sześciu sędziów TK, trzech wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu i trzech w obecnej, a także wybór nowych sędziów większością 2/3 głosów.

"Gdyby PiS zależało na zakończeniu tego sporu potraktowaliby taką propozycję z uwagą. Nie jest zaskakujące, że Polacy coraz częściej są traktowani przez PiS ze swoistą butą. Sytuacja się nie zmieni dopóki PiS nie straci władzy" - dodał Stefaniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA