REKLAMA

PSL o 500 plus: Wbrew obietnicy nie jest to świadczenie na każde dziecko

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2016 17:25
PSL o 500 plus: Wbrew obietnicy nie jest to świadczenie na każde dziecko Kosiniak-Kamysz podkreślił w rozmowie z PAP, że PiS "nie wywiązało się ze składnej obietnicy, bo nie jest to świadczenie na każde dziecko" (fot. mat.pras)

Dobrze, że projekt wreszcie został przyjęty, ale szkoda, że - wbrew obietnicy PiS - nie jest to świadczenie na każde dziecko - tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował program "Rodzina 500 plus". Jego zdaniem program powinien być bardziej dostępny.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił w rozmowie z PAP, że PiS "nie wywiązało się ze składnej obietnicy, bo nie jest to świadczenie na każde dziecko". "Szkoda, że nie będzie go można pobierać aż do ukończenia przez dziecko nauki, o co wnioskowały związki zawodowe" - podkreślił b. minister pracy i polityki społecznej.

"Dobrze, że projekt wreszcie został przyjęty" - mówił prezes PSL. Dodał, że projekt "uwzględnia kilka kwestii" postulowanych przez ludowców. Wśród nich - jak wyjaśnił - jest objęcie tym świadczeniem rodzin zastępczych i niewliczanie go do dochodu, na czym "straciliby najbardziej potrzebujący".

Polityk zaznaczył, że PSL będzie popierało "projekty wspierające rodzinę", ale w Sejmie zgłosi poprawki, by ten program "był bardziej atrakcyjny i dostępny". "Ważne jest, aby pomyśleć o programach wsparcia na rynku pracy kompatybilnych ze świadczeniem" - zaznaczył.

Kosiniak-Kamysz negatywnie odniósł się do apeli polityków PiS, by zarabiający więcej nie brali świadczenia. "Jeżeli jest intencją rządu wprowadzenie górnego pułapu, do którego można pobierać świadczenie, to należy mieć odwagę i wprowadzić to do ustawy, a nie apelować" - podsumował prezes PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • nina 2016-02-01 17:58:20
    Władek daj spokój! Posady Swoim Ludziom - już po nim. Sitwo moja - ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto cię stracił....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA