REKLAMA

PSL pozwie Kukiza za słowa o grupie przestępczej. Kukiz się nie boi

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 12:12
PSL pozwie Kukiza za słowa o grupie przestępczej. Kukiz się nie boi Rzecznik PSL Jakub Stefaniak podkreślił, że słów Kukiza nie można zaakceptować, bo są naganne (Paweł Kukiz, fot.facebook.com/kukizpawel)

- Żądamy od pana Kukiza przeprosin, dajemy czas do poniedziałku. Jeżeli nie - skierujemy sprawę do sądu - zapowiedziała posłanka PSL Urszula Pasławska.

Kukiz: PSL to zorganizowana grupa przestępcza

Lider Ruchu Kukiz’15 powiedział w piątek w TVN24, że cieszy się z zatrzymania przez CBA byłego posła i szefa klubu PSL Jana Burego i podkreślił, że sam wie o działaniach lokalnych działaczy PSL, które wskazują, że "to zorganizowana grupa przestępcza".

"Żądamy od pana Kukiza przeprosin, dajemy czas do poniedziałku. Jeżeli nie - skierujemy sprawę do sądu" - zapowiedziała posłanka PSL Urszula Pasławska na piątkowym briefingu w Sejmie.

PSL nie zostawi słów Kukiza bez reakcji

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak podkreślił, że słów Kukiza nie można zaakceptować, bo są naganne. "Chyba pan Kukiz pomylił nuty" - powiedział. "Życie to nie jest piosenka, więc takich słów nie możemy pozostawić bez reakcji" - dodał.

Kukiz powiedział w TVN24: "Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL - nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury - ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza". Dodał, że ma dowody i ewentualnego pozwu się nie boi.

Bury został zatrzymany w środę wieczorem przez CBA. Został zatrzymany w związku z zarzutami korupcyjnymi na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA