REKLAMA

PSL przejmie posłów innych partii?

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 20 kwietnia 2016 15:52
PSL przejmie posłów innych partii? Nie wykluczamy nawet przejście posłów PiS do PSL - mówi Adam Jarubas (fot. facebook/Adam Jarubas)

• PSL przygotowuje na czerwiec konwencję, na której zaprezentuje założenia nowego programu.
• Jednym z jego elementów ma być wzmocnienie roli samorządu i przekazywanie kompetencji organów centralnych bliżej obywateli.

Pojawiły się także doniesienia o zmianach w składzie klubu PSL. Miałoby do niej dołączyć kilku nowych posłów.

- W tej sprawie cały czas trwają trudne, ale owocne rozmowy z posłami różnych ugrupowań. Jest jeszcze za wcześnie, aby ujawniać kulisy tych rozmów, mogę powiedzieć jedynie tyle, że w parlamencie powstała nieformalna grupa, która nie chce, by państwo polskie przerodziło się w dyktaturę. To osoby, które wierzą, że władza powinna być jak najbliżej ludzi. Są w tej grupie nie tylko posłowie PSL czy PiS, ale również innych partii – mówi Adam Jarubas, wiceprezes PSL i marszałek województwa świętokrzyskiego.

W gronie ponadpartyjnym dyskutowanych jest wiele wariantów działania.

- Nie wykluczamy nawet przejście posłów PiS do PSL. W mojej ocenie jest takie przeświadczenie wśród posłów partii rządzącej, że Jarosław Kaczyński posunął się za daleko w podstawowych sprawach ustrojowych. Afera z Trybunałem Konstytucyjnym, którą wywołał PiS, wzmacnia te odczucia. A wielu z nich naprawdę chciałoby pracować na rzecz obywateli. W te emocje wpisuje się projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego, związany z przekazywaniem kompetencji władzy centralnej w dół.” – dodaje wiceprezes PSL.

Czytaj też: Minister Jurgiel broni rolników, którym komornicy zabierają majątek

Adam Jarubas zaprzecza tym samym doniesieniom jednego z tygodników o rozpadzie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- W moim odczuciu to brudna polityczna zemsta twardogłowych polityków PiS. I tajemnicą poliszynela jest, kto za nią stoi. Te działania przypominają sposoby, którymi posługiwały się służby bezpieczeństwa do rozbijania jedności opozycji. Tyle, że to się nie uda – komentuje.

W samym PSL trwają intensywne prace nad kolejnymi projektami ustaw, które składane będą na ręce marszałka Sejmu.

- Myślę, że osoba prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza najlepiej pokazuje zmiany, jakie zachodzą w Polskim Stronnictwie Ludowym. Nowy program PSL oparty jest na innowacjach, rozwoju, ale z poszanowaniem rodziny i bezpieczeństwa socjalnego. PSL chce wziąć odpowiedzialność za losy Polski. Jesteśmy najstarszą, najbardziej doświadczoną partią w Polsce. W naszym programie od zawsze jest pozytywizm, praca u podstaw, rozwój. Odrzucamy retorykę agresji, szukania wroga, którą proponuje PiS. Występujemy jako stabilizator sceny politycznej – podsumowuje wiceprezes PSL, Adam Jarubas.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • spragniony123 2016-04-21 09:37:55
  Do Zeghar: biorą chyba coś nowego ,nie bierz bo sfiksujesz jak ci z PSL
 • PSL za kratki ! 2016-04-20 17:52:06
  Jarubas czas udać się na leczenie do psychiatry, jeszcze PiS nie sfiksowało oby obnażać się koło takiego marginesu społecznego jakim jest PSL! POZDROWIENIA DLA KOMUSZKÓW SKURWYSYNÓW POD PLASZCZYKIEM PSL(postkomunistyczne skurwysyny ludowe).
 • Liberum VETO!!!! 2016-04-20 16:52:53
  Veto!!! Nie pozwalam posłom PIS, na których głosowałem przechodzić do żadnej innej partii!!! Nie może być tak, że poseł sprzeniewierza oddane na niego głosy i zdradza swoich wyborców!!! Poseł, ponieważ jest wolnym człowiekiem, jak każdy obywatel RP może przejść ale wyłącznie na zieloną trawkę a jego miejsce powinien zając następny kandydat z listy wyborczej PIS, który nie został posłem z powodu tego, że jego miejsce zajął poseł zdrajca!!!!!!!!!!!!! Polacy! Musimy protestować przeciwko takiej hucpie!!! Adwokaci!!! Musicie znaleźć paragraf na takich zdrajców, żeby zdradzeni wyborcy mogli pozwać go do sądu!!! Poseł, który postanowił zmienić partię w czasie kadencji sejmu nie ma prawa być posłem, bo nikt na niego nie głosował, jako na przedstawiciela innej partii, czyli de'facto nie został wybrany!!! Na podstawie czyich głosów chce on dalej pełnić funkcję posła?!!! Wszystko będzie przynajmniej teoretycznie ok., jeśli pokaże on z której listy PSL startował w wyborach i liczbę oddanych przez zwolenników PSL głosów na niego!!!!!!!!
 • na pewno tak 2016-04-20 16:37:43
  Coś niesamowitego, bo jak żyję, nie słyszałem, żeby wygrany przechodził do przegranego. No, ale może to ten urok osobisty Pana Adama...(????)
 • 12345 2016-04-20 16:22:19
  Przyśniło mi się raz przejście posłów z PiS do PSL-u. Jaki pięęękny sen!! Ale potem się obudziłem, bo spadłem niestety z łóżka na twardą podłogę. :)))
 • Zeghar 2016-04-20 16:09:43
  Przejście z PiS do PSLu... Nie wiem co tam biorą, ale też chcę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA