REKLAMA

PSL: Rolnicy cierpią przez nieudolne rządy PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 27 lipca 2016 14:17
PSL: Rolnicy cierpią przez nieudolne rządy PiS Poseł PSL Mirosław Maliszewski (fot. facebook/Mirosław Maliszewski)

Większość produktów rolniczych trafiających na rynek - jak żyto czy wiśnie - ma niskie ceny skupu, jednak resort rolnictwa nie podejmuje interwencji - uważa PSL.
Według posła Mirosława Maliszewskiego, rolnicy "cierpią przez nieudolne rządy PiS".

Maliszewski zaznaczył na konferencji w Sejmie, że zaczynają się żniwa oraz zbiory niektórych owoców, a większość produktów rolniczych, które trafiają na rynek - jak podkreślił - ma niskie ceny skupu.

Zdaniem polityka PSL, w wyborach parlamentarnych rolnicy "w dużej części zawierzyli PiS-owi", a obecnie widzą, że "był to błąd". - Nie możemy się zgodzić, aby polskie rolnictwo cierpiało wskutek nieudolnych rządów PiS - dodał Maliszewski.

Czytaj też: Rząd zachęci do zatrudniania seniorów?

Według niego alarm podnoszą szczególnie rolnicy uprawiający zboża. - Na przykład cena żyta oscyluje w granicach 400 zł za tonę. To jest katastrofa. Nie zapowiada się, żeby inne zboża, które będą za chwile zbierane, miały lepsze ceny - ocenił poseł.

Podkreślił, że "drastyczny spadek" cen widać również w przypadku wiśni - nawet 1 zł za kilogram, przy kosztach produkcji sięgających 2 zł. "To wszystko pokazuje, że nie ma polityki rolnej. Nie ma zainteresowania resortu rolnictwa uregulowaniem rynków" - argumentował Maliszewski.

Jego zdaniem - wbrew twierdzeniom rządzących - sytuacja nie jest stabilna. "Na większości rynków odnotowujemy drastyczny spadek cen" - podkreślił polityk PSL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jannet 2016-07-28 07:52:55
    Dobrze Wam tak głosujcie na oszołomówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA