REKLAMA

PSL wybrało Struzika, Jarubasa, Hetmana i Klimczaka na nowych wiceprezesów

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 07:54
PSL wybrało Struzika, Jarubasa, Hetmana i Klimczaka na nowych wiceprezesów Nowych wiceprezesów wybrał ze swojego grona Naczelny Komitet Wykonawczy partii na wniosek Władysława Kosiniaka-Kamysza (fot.psl.org.pl)

- Adam Struzik, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman i Dariusz Klimczak są nowymi wiceprezesami PSL. Według nich do grona władz dołączą też Urszula Pasławska i Piotr Zgorzelski.

Według informacji, nowych wiceprezesów wybrał ze swojego grona Naczelny Komitet Wykonawczy partii na wniosek Władysława Kosiniaka-Kamysza, który na fotelu szefa PSL na początku listopada zastąpił Janusza Piechocińskiego.

Europoseł Krzysztof Hetman i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz posłanka Urszula Pasławska byli wiceszefami PSL również za czasów Piechocińskiego. Pasławska, by formalnie zostać wiceprezesem, musi najpierw głosami Rady Naczelnej PSL dołączyć do składu NKW (kolejne posiedzenie jest zaplanowane na 18 grudnia).

Wówczas do NKW ma dołączyć też poseł Piotr Zgorzelski, który ma pełnić funkcję sekretarza partii.

Nowymi w gronie wiceprezesów są poseł i szef łódzkiego PSL Dariusz Klimczak oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Struzik był uważany za faworyta w walce o przywództwo w PSL, a jego rezygnacja z ubiegania się o tę funkcję umożliwiła wybór Kosiniaka-Kamysza.

Zmiana na fotelu szefa ludowców na reprezentującego młode pokolenie w partii byłego ministra pracy jest wynikiem najsłabszego od 1989 roku wyniku PSL w październikowych wyborach (w skali kraju stronnictwo uzyskało - 5,13 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA