REKLAMA

PSL zaskarży Kukiza? Muzyk przegiął i musi przeprosić

  • Autor: AS/PAP
  • 20 listopada 2015 15:44
PSL zaskarży Kukiza? Muzyk przegiął i musi przeprosić Paweł Kukiz nie chce przeprosić PSL (fot. Facebook)

PSL żąda od Pawła Kukiza przeprosin za nazwanie tej partii zorganizowaną grupą przestępczą - powiedzieli politycy Stronnictwa. Dodali, że jeśli Kukiz nie przeprosi do poniedziałku, to skierują sprawę do sądu. Kukiz nie zamierza przepraszać PSL.

Kukiz zapowiedział w piątek, że nie przeprosi PSL za swoje słowa. "Proponuję, żebyście już dziś ten pozew złożyli, bo nie mam zamiaru przepraszać" - napisał na stronie internetowej Ruchu Kukiz'15.

kukiz.jpg

Lider Ruchu Kukiz’15 powiedział w piątek w TVN24, że cieszy się z zatrzymania przez CBA byłego posła i szefa klubu PSL Jana Burego i podkreślił, że sam wie o działaniach lokalnych działaczy PSL, które wskazują, że "to zorganizowana grupa przestępcza".

"Żądamy od pana Kukiza przeprosin, dajemy czas do poniedziałku. Jeżeli nie - skierujemy sprawę do sądu" - zapowiedziała posłanka PSL Urszula Pasławska na piątkowym briefingu w Sejmie.

"Słów Kukiza nie można akceptować"

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak podkreślił, że słów Kukiza nie można zaakceptować, bo są naganne. "Chyba pan Kukiz pomylił nuty" - powiedział. "Życie to nie jest piosenka, więc takich słów nie możemy pozostawić bez reakcji" - dodał.

Odnosząc się do słów Stefaniaka, Kukiz podkreślił: "Co do stwierdzenia, że 'życie to nie piosenka' pełna zgoda. W piosence prawie zawsze używa się przenośni, symboliki czy metafory, a w życiu nazywa się rzeczy po imieniu".

Kukiz powiedział w TVN24: "Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL - nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury - ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza". Dodał, że ma dowody i ewentualnego pozwu się nie boi.

Bury został zatrzymany w środę wieczorem przez CBA w związku z zarzutami korupcyjnymi na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Katowicka prokuratura apelacyjna chce aresztowania byłego posła PSL; wniosek w tej sprawie jeszcze w piątek trafi do sądu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA