REKLAMA

Rada Mediów Narodowych, konkurs na prezesa TVP: W drugim etapie zakwalifikowanych zostało 18 osób

  • Autor: PAP/AT
  • 21 września 2016 06:43
Rada Mediów Narodowych, konkurs na prezesa TVP: W drugim etapie zakwalifikowanych zostało 18 osób wśród osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu znaleźli się m.in.: obecny prezes TVP Jacek Kurski (fot.fotolia)

• Do drugiego etapu konkursu na nowego prezesa TVP zakwalifikowało się 18 osób, w tym obecny prezes telewizji publicznej Jacek Kurski - poinformował  przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
• Drugi, merytoryczny etap konkursu, ma odbyć się dziś (21 września).

Na posiedzeniu RMN sprawdzała, czy oferty zgłoszone w konkursie na prezesa TVP spełniają wymagania formalne sformułowane w regulaminie konkursu.

"Dostaliśmy oferty 23 kandydatów, z czego 18 osób przeszło do drugiego etapu konkursu" - poinformował Czabański po zakończeniu wtorkowego posiedzenia Rady.

"Pięć osób odpadło ze względów czysto formalnych, gdyż nie złożyli oni wymaganych dokumentów" - dodał.

Czabański wskazał, że wśród osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu znaleźli się m.in.: obecny prezes TVP Jacek Kurski, była szefowa TVP1 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, a także reżyser filmowy Grzegorz Braun.

Wśród osób, które odpadły w pierwszym etapie konkursu, był m.in. współzałożyciel Telewizji Republika Piotr Barełkowski, który - jak mówił szef RMN - nie złożył ważnych wymaganych dokumentów. "Dlatego, mimo liberalnego podejścia, nie mogliśmy uwzględnić jego kandydatury" - powiedział Czabański.

Przewodniczący RMN poinformował, że drugi etap konkursu rozpocznie się w środę o godz. 12. "W drugim etapie zajmiemy się tymi ofertami od strony merytorycznej. Głównie będziemy oceniać kompetencje kandydatów w obszarze telewizyjnym. W zależności od naszej oceny będziemy kwalifikować ich do trzeciego etapu konkursu" - powiedział.

Trzeci etap konkursu ma polegać na rozmowie kandydatów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej. "Między drugim a trzecim etapem konkursu będzie trochę czasu, więc kandydaci, którzy się do niego dostaną będą mieć trochę czasu na przygotowanie" - powiedział Czabański dodając, że w jego ocenie w ostatnim etapie konkursu "nie będzie więcej niż 10 rozmówców".

Czabański informował, że konkurs na nowego szefa TVP powinien zostać rozstrzygnięty do połowy października.

Zgodnie z uchwałą RMN z 2 sierpnia obecny prezes TVP Jacek Kurski ma zostać odwołany ze stanowiska z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji publicznej, ale nie później niż 15 października tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA