REKLAMA

Radny z Nowogrodu nawoływał do przestępstawa? PO zawiadomiła prokuraturę

  • Autor: PAP/AH
  • 28 listopada 2017 15:14
Radny z Nowogrodu nawoływał do przestępstawa? PO zawiadomiła prokuraturę Fot. Tomasz Czerko/FLickr, licencja Creative Commons

Łomżyńska Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego PiS z podłomżyńskiego Nowogrodu. Powodem jest zamieszczony w mediach społecznościowych wpis ze zdaniem "dostawić szubienice i powiesić całe PO".

Platforma w zawiadomieniu wskazała na wpis radnego z Nowogrodu z mandatu PiS, Karola Wyszyńskiego, który 26 listopada zamieścił na swoim koncie twitterowym wpis o treści: "Zgadzam się z tym. Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO".

Była to jego odpowiedź na wpis rzecznika PO Jana Grabca, dotyczący sobotniej manifestacji narodowców w Katowicach. Ci na atrapach szubienic zawiesili zdjęcia europosłów PO, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce. W swym twitterowym wpisie poseł Grabiec żądał natychmiastowej reakcji ministrów: sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji.

"Zgadzam się z tym. Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO" - napisał w odpowiedzi Karol Wyszyński.

W ocenie łomżyńskich działaczy PO, słowa radnego z Nowogrodu to publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa i groźby karalne.

Z Karolem Wyszyńskim PAP nie udało się we wtorek skontaktować. Onetowi.pl powiedział, że chodziło mu o zdjęcia, a nie o ludzi. - Mogę przysiąc, że nie było moją intencją, aby zrobić to fizycznie z ludźmi. Chodziło mi tylko o atrapy szubienic. Jest mi z tego powodu bardzo przykro, że uraziłem niektórych ludzi - mówił portalowi.

Jego konto na Twitterze jest obecnie nieaktywne. Kiedy jednak zamieścił tam swój wpis, spotkał się z ostrą, negatywną reakcją wielu internautów; niektórzy z nich zapowiadali zawiadamianie organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Łomżyńska prokuratura potwierdziła, że wpłynęło zawiadomienie Platformy Obywatelskiej. Żadnych innych informacji nie udziela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA