REKLAMA

Radosław Fogiel z PiS przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów

  • Autor: PAP/rs
  • 16 grudnia 2017 19:07
Radosław Fogiel z PiS przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów Fot. Facebook/Radosław Fogiel

Radosław Fogiel z PiS został wybrany w sobotę w Londynie na przewodniczącego Europejskich Młodych Konserwatystów. To pierwszy Polak, który stanął na czele tej organizacji.

W sobotę w Londynie odbył się kongres Europejskich Młodych Konserwatystów (European Young Conservatives, EYC), organizacji zrzeszającej młodych ludzi o konserwatywnych i centroprawicowych poglądach z całej Europy.

Kongres wybrał nowe władze. Przewodniczącym został Radosław Fogiel, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości (PiS). To pierwszy Polak, który stanął na czele tej organizacji. Do zarządu weszli również przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoch, Danii, Izraela i Grecji.

- Podczas kongresu przedstawiciele poszczególnych krajów dyskutowali nad wyzwaniami, jakie stoją przed Europą - zwłaszcza w kontekście kryzysu migracyjnego, Brexitu, Unii Europejskiej dwóch prędkości oraz o wizji UE jako sojuszu suwerennych państw - powiedział PAP Fogiel.

"Niezwykle istotne jest, żeby w niełatwym okresie, w jakim jest Europa, konserwatywny głos był słyszalny" - dodał.

Wydarzenie otworzył Andrew Rosindell, brytyjski parlamentarzysta, bliski współpracownik brytyjskiej premier Teresy May, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący organizacji, która w przyszłym roku obchodzić będzie 25-lecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA