REKLAMA

Radosław Lubczyk nowym szefem zachodniopomorskiej Nowoczesnej

  • Autor: PAP/JS
  • 01 października 2017 21:13
Radosław Lubczyk nowym szefem zachodniopomorskiej Nowoczesnej Radosław Lubczyk podkreślił, że najważniejszą dla niego sprawą są zbliżające się wybory samorządowe (fot. Facebook)

Poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk został nowym przewodniczącym zachodniopomorskich struktur tej formacji. Po wyborach zapowiedział, że najważniejszym wyzwaniem będą przyszłoroczne wybory samorządowe.

"Chciałbym bardzo podziękować dotychczasowemu przewodniczącemu Piotrowi Misiło za to, że przeprowadził Nowoczesną przez te dwa ostatnie lata" - powiedział dziennikarzom nowy lider partii w regionie. Lubczyk jest posłem Nowoczesnej wybranym do Sejmu z okręgu koszalińskiego.

Lubczyk podkreślił, że najważniejszą dla niego sprawą są zbliżające się wybory samorządowe. "Mam nadzieję, że te wybory przybliżą nas w dalszej perspektywie do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych" - powiedział.

"Będę oczekiwał od naszych struktur, żeby w każdym mieście powiatowym byli wystawieni prezydenci i burmistrzowie miast. Oczywiście wójtowie również, ale to jest będzie w gestii lokalnych struktur. Natomiast mam nadzieję, że poprowadzimy Nowoczesną w najbliższych wyborach do zwycięstwa i taki jest mój główny cel" - dodał poseł.

"Jestem zaskoczony w tym sensie, że to jest pierwsza zmiana na stanowisku szefa regionu" - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru pytany, czy jest zaskoczony wynikiem wyborów.

"Przyjeżdżałem, nie myśląc o tym, kto będzie szefem regionu. Zakładałem, że to będzie Piotr Misiło. Okazała się, że kandydatów ostatecznie było dwóch. Cieszę się, że umiemy to robić w formie demokratycznej tak, jak się to robi na całym świecie. Piotr Misiło jest zawsze naszym posłem i członkiem naszych szeroko rozumianych władz; jest wiceszefem prezydium klubu Nowoczesna i zakładam, że dalej będzie działał na rzecz idei, które nam od początku przyświecały" - dodał Petru.

Nazwisko Lubczyka było dla dziennikarzy zaskoczeniem. Wcześniej pewnym kandydatem na przewodniczącego wydawał się Misiło. Ten ostatni nie rozmawiał z dziennikarzami po kongresie, na którym wybrano nowego przewodniczącego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA