REKLAMA

Radziwiłł otrzymał zadanie wygaszania konfliktów w służbie zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2016 14:16
Radziwiłł otrzymał zadanie wygaszania konfliktów w służbie zdrowia Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł otrzymał zadanie wygaszania wszystkich konfliktów w służbie zdrowia (fot.mzd.gov.pl)

• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł otrzymał zadanie wygaszania wszystkich konfliktów w służbie zdrowia - powiedziała premier Beata Szydło.
• Zapewniła, że wierzy, że minister sobie z tym poradzi.
• Dodała, że na piątek (30 września) zaprosiła Radziwiłła na kolejną rozmowę.

- Minister Radziwiłł otrzymał ode mnie zadanie do wygaszania oczywiście tych wszystkich konfliktów, które narosły w służbie zdrowia. Ma określone terminy, w których ma się z tego wywiązać - powiedziała na konferencji prasowej premier.

Zapewniła, że wierzy, że minister poradzi sobie z tym zadaniem. - Ale to jest jego zadanie, które teraz otrzymał, musi się z niego wywiązać - dodała.

Poinformowała, że na piątek zaprosiła ministra na kolejną rozmowę.

Radziwiłł w ostatnich dniach kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami pracowników medycznych, m.in. z Porozumieniem Zawodów Medycznych, które w sobotę zorganizowało w stolicy manifestację. Pracownicy domagają się podwyżek i pilnego zwiększenia finansowania ochrony zdrowia.

W czwartek resort zdrowia opublikował projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Wynika z niego, że najmniej zarabiający pracownicy medyczni pierwsze podwyżki otrzymają od 1 lipca 2017 r.

W ubiegłym tygodniu premier spotkała się z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność", które spędziły noc w budynku ministerstwa zdrowia, ponieważ chciały jej przedstawić swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Podczas rozmów ustalono harmonogram spotkań i konsultacji dotyczący projektów ustaw przygotowywanych przez ministerstwo zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA