REKLAMA

Rafał Bochenek: Jeśli prezydent miałby oczekiwania dot. składu rządu to wyraziłby je Kaczyńskiemu

  • Autor: PAP/AT
  • 08 września 2017 11:25
Rafał Bochenek: Jeśli prezydent miałby oczekiwania dot. składu rządu to wyraziłby je Kaczyńskiemu W ocenie rzecznika rządu relacje między premier, a prezydentem są takie, jak być powinny (Rafał Bochenek, fot. KPRM/Flickr)

W normalnie funkcjonującym państwie demokratycznym relacji osobistych nie należy przekładać na relacje, które powinny być pomiędzy najwyższymi urzędnikami w państwie - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany o relacje między prezydentem Andrzejem Dudą a premier Beatą Szydło.

Bochenek został spytany w Radiu Plus, jak wyglądają relacje między prezydentem Andrzejem Dudą a premier Beatą Szydło. W ocenie rzecznika rządu, obecnie są one "takie, jak być powinny w każdym demokratycznym państwie prawa". "Państwo działa" - zapewnił.

Jak dodał, "w normalnie funkcjonującym państwie demokratycznym relacji osobistych nie należy przekładać na relacje, które powinny być pomiędzy najwyższymi urzędnikami w państwie".

We wtorek (5 września) rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, pytany przez dziennikarzy o doniesienia medialne, według których, Andrzej Duda zażądał od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza, stwierdził: "Jeśli prezydent miałby oczekiwania, co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu".

Po tych słowach marszałek senatu Stanisław Karczewski napisał na Twitterze: "Gdybym był jego szefem, zwolniłbym go". W czwartek portal Onet.pl napisał, że politycy PiS wraz z premier Beatą Szydło, domagają się od prezydenta Dudy szybkiej dymisji Łapińskiego, oraz że padło w tej sprawie ultimatum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA