REKLAMA

Rafał Bochenek: Polityką migracyjną zajmuje się rząd, a nie samorząd

  • Autor: PAP/JS
  • 30 czerwca 2017 17:54
Rafał Bochenek: Polityką migracyjną zajmuje się rząd, a nie samorząd Rafał Bochenek (fot.premier.gov.pl/P. Tracz)

Polityką migracyjną zajmuje się rząd; samorząd nie ma żadnych kompetencji - mówił  rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosząc się do informacji, że Warszawa chce przyjąć rodziny uchodźców z Syrii.

Podczas briefingu Bochenek był pytany przez dziennikarzy o sprawę Warszawy, która chce przyjąć rodziny uchodźców z Syrii.

W programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że cały czas pomaga uchodźcom z Donbasu czy Kazachstanu. Wyznała także, że planuje zacząć przyjmować uchodźców do Warszawy; jak sama powiedziała, dogadała się już w tej sprawie z Angelą Merkel.

"Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna przede wszystkim zająć się sprawami, które należą do jej kompetencji. Jeśli chodzi o politykę migracyjną, politykę azylową, to prowadzi ją rząd. Tutaj samorząd nie ma żadnych kompetencji" - oświadczył Bochenek.

Czytaj też: Przyjmowanie imigrantów? Prezydenci dużych miast są otwarci

Jego zdaniem jeżeli Gronkiewicz-Waltz chce pomagać i włączać się w różne akcje charytatywne, humanitarne, które rząd realizuje, to powinna "przyłączyć się do tego typu inicjatyw chociażby za pośrednictwem różnorodnych organizacji społecznych".

Bochenek dopytywany przez dziennikarzy, czy jeśli Warszawa wystosuje zaproszenie do rodzin uchodźców, to rząd będzie blokował takie inicjatywy stwierdził, że "rząd odpowiada za bezpieczeństwo Polaków i to rząd prowadzi politykę azylową". "Warszawa tego zrobić nie może ponieważ to nie wynika z ustawy, samorząd nie ma takich kompetencji" - podkreślił. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Cyborg28 2017-07-01 03:57:06
    Zanim propozycja, najpierw cytata: "Polityką migracyjną zajmuje się rząd; samorząd nie ma żadnych kompetencji - mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosząc się do informacji, że Warszawa chce przyjąć rodziny uchodźców z Syrii." Rządy Niemiec i Izraela już dawno potrafiły wyszukać swych rodaków na bezkresnych obszarach "Imperium Zła", jak słusznie nazywał ZSRR wielki przyjaciel Polski, prezydent USA Reagan, zaprosić ich do swych krajów i godnie urządzić, czego nie dokonał żaden rząd polski. Czy polski rząd nie powinien też tego zrobić i na to skierować wszelkie środki wydawane dotychczas chaotycznie nawet na obcych migrantów?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA