REKLAMA

Rafał Bochenek: Rząd jest gotowy poddawać się ocenie środowiska politycznego

  • Autor: PAP/AT
  • 22 sierpnia 2017 10:42
Rafał Bochenek: Rząd jest gotowy poddawać się ocenie środowiska politycznego Rząd cały czas pracuje i realizuje program PiS - powiedział rzecznik rządu (Rada Ministrów z premierem i prezydentem, fot.twitter.com/pisorgpl)

Od samego początku, kiedy rząd premier Beaty Szydło przejął władzę w Polsce, pojawiały się spekulacje, co do kandydatur, również ministerialnych. Myślę, że nie jesteśmy od spekulacji, tylko od tego, żeby poruszać się na gruncie pewnych faktów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Bochenek był pytany w radiowych Sygnałach Dnia o doniesienia medialne, z których wynika, że Beatę Szydło na stanowisku premiera mógłby zastąpić szef PiS Jarosław Kaczyński albo wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Od samego początku, kiedy rząd premier Beaty Szydło przejął władzę w Polsce, pojawiały się spekulacje, co do kandydatur, również ministerialnych, bo przecież o nich bardzo często się również spekuluje - kto kogo zastąpi, kiedy będzie jakaś rekonstrukcja. Myślę, że nie jesteśmy od spekulacji, tylko od tego, żeby poruszać się na gruncie pewnych faktów" - stwierdził rzecznik rządu.

Bochenek podkreślił, że rząd cały czas pracuje i realizuje program PiS. Dodał, że Rada Ministrów podlega ciągłej ocenie swojego środowiska politycznego. "To jest coś naturalnego - każdy rząd jest emanacją partii, która w danym momencie rządzi danym państwem i to jest coś naturalnego, że partia nieustannie ocenia działania zarówno premier, jak i również ministrów, którzy pracują w rządzie" - wskazał.

Czytaj też: Jesienią podsumowanie rządów PiS. Będą zmiany personalne w rządzie?

"My z wielką pokorą oczywiście podchodzimy do tego, co robimy i jesteśmy gotowi na każdym etapie poddawać się takiej ocenie" - zaznaczył rzecznik rządu.

Dodał, że praca rządu premier Szydło jest "obserwowana" nie tylko przez środowisko polityczne, ale i przez wszystkich Polaków. "Mamy nadzieję, że to, co robimy służy Polsce, służy Polakom i tak dalej będzie" - powiedział Bochenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szoł 2017-08-23 06:54:14
    To nie jest rząd to nierząd,który tylko wprowadza zamęt, niszczy ludzi, nakłada nowe podatki, wynagradza nierobów,niszczy wszystko co dobre.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA