REKLAMA

Rafał Bochenek: Saryusz-Wolski to jedyny kandydat Polski na stanowisko szefa RE

  • Autor: PAP/JS
  • 06 marca 2017 15:48
Rafał Bochenek: Saryusz-Wolski to jedyny kandydat Polski na stanowisko szefa RE Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Jacek Saryusz-Wolski to jedyny kandydat Polski na stanowisko szefa Rady Europejskiej - podkreślił na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek, pytany o stanowisko polskiego rządu ws. kandydatury Saryusz-Wolskiego.

W sobotę minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował, że zgłosił Jacka Saryusz-Wolskiego jako oficjalnego kandydata polskiego rządu na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Stanowisko polskiego rządu w tej sprawie jest bardzo jasne" - podkreślił Bochenek. "To jest kandydat Rzeczypospolitej Polskiej na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, to jest jedyny kandydat Polski na tę funkcję" - oświadczył.

Czytaj też: Merkel poprze kandydaturę Tuska wbrew stanowisku Warszawy?

"Wierzymy, że Rada Europejska podejmując decyzję na temat tego, kto będzie w przyszłości pełnił tę funkcję, weźmie pod uwagę również i stanowisko polskiego rządu w tej sprawie" - dodał rzecznik rządu. Według Bochenka stanowisko polskiego rządu w tej sprawie powinno być "bardzo mocno brane pod uwagę".

"Nie wyobrażamy sobie, żeby jakakolwiek osoba, zwłaszcza wywodząca się z Polski, mogła być wybrana na tę funkcję wbrew stanowisku polskiego rządu" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA