REKLAMA

Rafał Trzaskowski: Mamy logikę bardzo ostrej kampanii wyborczej

  • Autor: PAP/AT
  • 27 lutego 2018 10:36
Rafał Trzaskowski: Mamy logikę bardzo ostrej kampanii wyborczej Trzaskowski zapowiedział, że nie zamierza wycofywać się z walki o fotel prezydenta Warszawy (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

To jest - myślę - taka taktyka, żeby się wciągnąć w niekończący się proces, gdzie ja będę się tłumaczyć - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski odnosząc się do zarzutów Michała Dzięby.

Michał Dzięba, były asystent byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, zamieścił w środę (21 lutego) na Facebooku wpis, w którym zarzucił Trzaskowskiemu (w przeszłości m.in. europosłowi PO) m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką oraz zadawanie w Parlamencie Europejskim pytań na rzecz prywatnej firmy swego znajomego.

Trzaskowski był pytany w Radiu Zet, czy w przypadku kolejnych oskarżeń bierze pod uwagę rezygnację z kandydowania na prezydenta Warszawy. Nie wycofam się z walki o prezydenturę Warszawy przez nieprawdziwe zarzuty ze strony Michała Dzięby. Nie, bo to jest wszystko nieprawda, to jest wszystko kłamstwo" - odpowiedział poseł PO. "Ja jestem absolutnie spokojny" - dodał.

Tłumaczył, że "wystarczy zobaczyć, sprawdzić wiarygodność tego pana (Dzięby - red.), co on wypisuje, kogo atakuje od lat w internecie w sposób absolutnie skandaliczny i widać, że to jest wszystko wyssane z palca".

Czytaj też: Trzaskowski: Chciałbym porozumienia z całą lewicą

W ocenie Trzaskowskiego "to jest mega brudna kampania" wyborcza. "Nie wiem kto to robi, żeby było jasne nie chcę rzucać oskarżeń ale widać, że ktoś wykorzystuje osobę, która jest niezrównoważona psychicznie" - mówił. "To jest - ja myślę - taka taktyka, żeby się wciągnąć w niekończący się proces, gdzie ja będę się tłumaczyć" - uważa poseł. Jego zdaniem "widać, że mamy w tej chwili taką oto logikę bardzo ostrej kampanii wyborczej".

Dopytywany dlaczego waha się przed zastosowaniem kroków prawnych odpowiedział, że ma wątpliwości ze względu na chorobę Dzięby. "Rozważam kroki prawne, dzisiaj rozmawiam o tym z prawnikami, bo chyba to przekroczyło już granicę taką, że można osobę psychicznie chorą ignorować" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-02-27 17:39:53
    Kto stoi za kampanią oczerniania Pana Trzaskowskiego ? Ja się domyślam a Wy ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA