REKLAMA

Rafał Trzaskowski o polityce zagranicznej: „Ramię w ramię z rządem iść nie będziemy”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 09:21
Rafał Trzaskowski o polityce zagranicznej: „Ramię w ramię z rządem iść nie będziemy” "Nie odbieramy sobie prawa do krytyki" - Rafał Trzaskowski, PO. (fot. mat. pras.)

Opozycja ramię w ramię z rządem ws. polityki zagranicznej? „To spore nadużycie. Byłem na spotkaniu. Powiedzieliśmy, że ramię w ramię iść nie będziemy. Jeśli będą nadużycia, to będziemy protestować” – mówił Rafał Trzaskowski z PO w Kontrwywiadzie RMF FM.

Pytany o to, czy po spotkaniu szefów klubów parlamentarnych opozycja będzie szła ramię w ramię z rządem ws. polityki zagranicznej, Rafał Trzaskowski powiedział, że to spore nadużycie.

„Ramię w ramię nie, jeżeli będą nadużycia, jeżeli będą nieuprawnione porównania, to my będziemy przeciw temu protestować. Natomiast jak będą uzasadnione pytania o to, dlaczego PiS łamie niektóre unijne przepisy, łamie konstytucję, my będziemy również te pytania powtarzać” – mówił w Kontrwywiadzie RMF FM.

Jego zdaniem rząd, poprzez swoje działania, może zaprzepaścić pozycję Polski w UE, „która pozwala załatwiać ważne sprawy”. „Zależy nam na dobrym imieniu Polski, ale odpowiedzialność leży po stronie rządu. To on musi się z tego wytłumaczyć” – ocenia były minister ds. europejskich.

Zapewnił, że PO będzie uspokajać sytuację w Europie.

„Jasno mówiliśmy, że nie będziemy jątrzyć. My na razie uspokajamy, jak pytają nasi partnerzy, co się w Polsce dzieje, mówimy, że są złe sygnały, natomiast, że wolimy załatwiać polskie sprawy w Polsce. Nie jątrzymy. Natomiast też rozumiemy zaniepokojenie naszych partnerów i również w debacie w Parlamencie Europejskim nie będziemy się tak skandalicznie zachowywać jak Prawo i Sprawiedliwość w 2011 roku podczas przewodnictwa Polski w Unii, kiedy premier Tusk był atakowany w sposób niesłychanie ostry przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Nie będziemy w pierwszym rzędzie tych atakujących, ale też nie odbieramy sobie prawa do krytyki”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA