REKLAMA

Rafał Trzaskowski: Oskarżenia Michała Dzięby są wyssane z palca

  • Autor: PAP/AT
  • 08 marca 2018 07:32
Rafał Trzaskowski: Oskarżenia Michała Dzięby są wyssane z palca Ta sprawa jest po prostu absurdalna - powiedział Trzaskowski (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Skierowałem pozew przeciwko Michałowi Dziębie - powiedział poseł Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski w TVN24 poinformował, że w związku z nieprawdziwymi oskarżeniami Michała Dzięby skierował w środę (7 marca) sprawę do sądu. Dzięba zarzucił Trzaskowskiemu m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką oraz zadawanie w PE pytań na rzecz prywatnej firmy.

"(Dzięba) oskarża mnie o różne rzeczy wyssane kompletnie z palca, dlatego też sprawa została skierowana do sądu, akt oskarżenia dzisiaj" - podkreślił poseł PO.

Dodał, że nie chce odnosić się do całej sprawy gdyż jest ona "po prostu absurdalna". "To było wycelowane w to, żeby mnie kompletnie zdestabilizować, dlatego, że te zarzuty dotyczyły jakiś wyimaginowanych romansów sprzed kilkunastu lat, do tego jakiś absurdalnych zarzutów właśnie tego typu" - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Michał Dzięba - były pracownik klubu parlamentarnego PO i były asystent byłego ministra skarbu Aleksandra Grada zamieścił w zeszłym tygodniu na Facebooku wpis, w którym zarzucił Trzaskowskiemu m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką, zadawanie w europarlamencie pytań w imieniu prywatnej firmy swego znajomego, a także przyjęcie od niego 150 tysięcy euro na kampanię wyborczą.

27 lutego Michał Dzięba wieczorem powtórzył te zarzuty w TV Republika. "Byłem świadkiem wypowiedzi Marcina Cioka, który był kiedyś moim wspólnikiem i współpracownikiem, gdy powiedział, że po prostu dał mu (Trzaskowskiemu) te pieniądze nie na prywatne wydatki, tylko na kampanię wyborczą w 2009 roku" - przekonywał Dzięba.

O pytaniach, które w europarlamencie Trzaskowski miał zadawać w imieniu prywatnej firmy, Dzięba - jak zadeklarował - usłyszał z innej wypowiedzi Cioka. "(Ciok) poprosił Rafała o zadanie pytań i podniesienie pewnych kwestii w interesie jego klienta" - powiedział w TV Republika Dzięba.

Dzięba dopytywany, czy w związku z zarzutami, które kieruje wobec Trzaskowskiego, złoży zawiadomienie do prokuratury, odparł: "myślę, że jutro zawiadomię prokuraturę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Komuna u władzy 2018-03-08 09:14:18
    Pisuiar stosuje swoje stare metody - napuścić jakiegoś pieska ze stekiem kłamstw: dziadek w wermachcie, agent stasi, mistrale za dolara, narkotyki w łazience itd. Co z tego że to kłamstwo, to standardowe narzędzi pracy pisuaru który uważa się za partie katolików.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA