REKLAMA

Rafalska: Nakłady na politykę rodzinną przekroczą 3,4 proc. PKB w 2017 roku

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 13:49
Rafalska: Nakłady na politykę rodzinną przekroczą 3,4 proc. PKB w 2017 roku Rafalska podczas panelu dyskusyjnego "Polityka prorodzinna - nowe wyzwania w obliczu niżu demograficznego w Europie", który odbył się w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy (fot. Ministerstwo rodziny.twitter)

Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" skokowo wzrosły nakłady na politykę rodzinną; w przyszłym roku wyniosą one ponad 3,4 proc. PKB - powiedziała w Krynicy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

- Dzięki wprowadzeniu programu Rodzina 500 plus nakłady na politykę rodzinną wzrosły skokowo o ponad 1 pkt proc. i w roku 2017 wyniosą ponad 3,4 proc. PKB, wobec zdecydowanie niższych nakładów w 2015 r. czy w poprzednich latach - mówiła Rafalska podczas panelu dyskusyjnego "Polityka prorodzinna - nowe wyzwania w obliczu niżu demograficznego w Europie", który odbył się w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Spodziewamy się, że przeniesie się to na efekt poprawy dzietności, zmniejszenia ubóstwa i poprawy kapitału ludzkiego - dodała.

Czytaj też: Rafalska: Zakaz handlu w niedzielę nie spowoduje utraty miejsc pracy

Rafalska podczas swojego wystąpienia przekonywała też, że nie da się zaadoptować polityki rodzinnej stosowanej w jednym kraju do innego kraju. - Nie ma jednego modelu polityki rodzinnej, który możemy przyjąć, jak najlepszą receptę. Ta polityka musi być skrojona na miarę każdego z krajów, musi uwzględniać specyfikę społeczeństwa, w którym jest realizowana - mówiła.

- Powinna być też na tyle bogata i atrakcyjna, żeby zostawiać swobodę wyboru instrumentów polityki rodzinnej każdej ze stron - dodała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA