REKLAMA

Rafalska: Zakaz handlu w niedzielę nie spowoduje utraty miejsc pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 12:44
Rafalska: Zakaz handlu w niedzielę nie spowoduje utraty miejsc pracy Niedziela wydaje się tu najwłaściwszym świętem i właściwym dniem - powiedziała Rafalska (fot. PTWP)

- Handel ma niedobory kadrowe, więc straszenie, że brak handlu w niedziele spowoduje utratę miejsc pracy jest słabą argumentacją - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Jako minister rodziny chciałabym, żeby rodzina miała to wytchnienie i chwilę dla siebie absolutnie wolną i niedziela wydaje się tu najwłaściwszym świętem i właściwym dniem" - powiedziała Rafalska, zapytana w TVN24 BiŚ o pomysł niedziel wolnych od handlu.

Czytaj też: Zalewska: Gimnazja wygasimy od 2017 roku, nauczyciele nie stracą pracy

- Musimy też pamiętać, że w tej chwili handel ma spore niedobory i problemy ze znalezieniem osób chętnych do pracy, także straszenie tym, że będzie utrata miejsc pracy jest słabą argumentacją. Jeśli chodzi o wpływ na PKB, to powiem, że od wydawania pieniędzy w niedzielę nie przybywa tych pieniędzy w kieszeni, czyli tak naprawdę, niezależnie czy rodzina wydaje pieniądze w 6 dni czy w 7, to ciągle dysponuje takimi samymi zasobami finansowymi - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA