REKLAMA

Referendum konstytucje tematem rozmów Marszałka Senatu i Prezydenta RP

  • Autor: aw/PAP
  • 29 maja 2017 10:47
Referendum konstytucje tematem rozmów Marszałka Senatu i Prezydenta RP Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że jest umówiony z prezydentem Andrzejem Dudą, z którym na pewno będzie rozmawiał w sprawie referendum dotyczącego zmiana w konstytucji .

"Jestem umówiony z panem prezydentem i o sprawie referendum też będę rozmawiał na pewno. Zapytam się jakie przewiduje pytania, bo sam jestem przeciwny dużej liczbie pytań. Po drugie zaproponuję, żeby przeprowadzono bardzo dogłębne konsultacje społeczne tak, żeby faktycznie nie tylko obywatele, ale również i konstytucjonaliści, znawcy, eksperci i politycy wzięli w tym udział" - podkreślił Karczewski w radiu Zet pytany, czy ma żal do Andrzeja Dudy, że nie skonsultował się ws. referendum dot. zmiany konstytucji

Marszałek był też pytany o termin przeprowadzenia referendum 11 listopada 2018 r. Jak ocenił, ten pomysł "jest dobry, ale czy świetny to nie wiem". Dodał, że 11 listopada nie jest najlepszym dniem do przeprowadzenia referendum. "Ale będziemy jeszcze o tym rozmawiać. Może pan prezydent ma jakieś argumenty, które przekaże. Potrzebna jest dyskusja, potrzebna jest rozmowa" - podkreślił.

Czytaj więcej tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA