REKLAMA

Referendum ws. odwołania prezydent Warszawy: PSL za, jeśli nie będzie audytu

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2016 15:20
Referendum ws. odwołania prezydent Warszawy: PSL za, jeśli nie będzie audytu Według szefa PSL jak najszybsze zaprezentowanie audytu, to "ostatnia szansa" dla Gronkiewicz-Waltz.(fot.psl.org.pl)

Jeśli w najbliższych dniach prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie przedstawi niezależnego audytu dot. reprywatyzacji w stolicy zasadnym jest wniosek o przeprowadzenie referendum ws. jej odwołania - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz podkreślił na briefingu w Sejmie, że ludowcy do tej pory nie wypowiadali się "ostro" na temat reprywatyzacji w Warszawie. - Czekaliśmy na wyjaśnienia, czekaliśmy na audyt, ale czasu nie pozostało za dużo - zaznaczył.

- Pani prezydent musi w najbliższych dniach przedstawić niezależny audyt, przedstawić niezależne opinie i podjąć ewentualne decyzje, również personalne, również dotyczące własnej osoby. Jeśli tego nie będzie w najbliższych dniach, to zasadnym jest wniosek o przeprowadzenie referendum (ws. jej odwołania) - powiedział szef PSL.

Czytaj też: Polska wystosowała zapytanie o ofertę na zestawy Patriot

Pytany, czy nie jest za późno na taki audyt, stwierdził, że "na dobre wyjaśnienie sprawy nigdy nie jest za późno, jeśli możemy z tego wyciągnąć wnioski".

- Jeżeli to nastąpi w ciągu najbliższych dni, to jeszcze szansa jest przed panią prezydent, ale naprawdę nie ma na co czekać. Dajemy przestrzeń do przedstawienia audytu - wszystkie inne formacje polityczne, niezwiązane z panią prezydent - od razu wydały wyrok - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Według niego jak najszybsze zaprezentowanie audytu, to "ostatnia szansa" dla Gronkiewicz-Waltz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA