REKLAMA

Reforma oświaty: PO złoży wniosek o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 14 października 2016 11:38
Reforma oświaty: PO złoży wniosek o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej Wniosek o wotum to swoistego rodzaju prezent dla nauczycieli na Dzień Nauczyciela - podkreślił Rafał Grupiński (Anna Zalewska, fot.men.gov.pl)

• Platforma Obywatelska złoży do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec szefowej MEN Anny Zalewskiej - poinformował Rafał Grupiński (PO).
• Platforma zarzuca minister, że wbrew nauczycielom i rodzicom forsuje "fatalną" reformę edukacji.

Grupiński powiedział w piątek (14 października) na konferencji prasowej w Sejmie, że szefowa MEN w pełni zasłużyła na odwołanie ze stanowiska "swoim postępowaniem, sposobem działania w ostatnich miesiącach i forsowaniem fatalnej reformy systemu szkolnictwa". "To swoistego rodzaju prezent (dla nauczycieli) na Dzień Nauczyciela" - podkreślił poseł PO.

Zdaniem Grupińskiego, wniosek o wotum nieufności wobec szefowej MEN jest konieczny, aby pokazać, jak wielkim zagrożeniem dla stabilizacji systemu polskiej oświaty i jakości uczenia dzieci jest pomysł reformy, forsowany przez Zalewską, wbrew opinii nauczycieli, rodziców i samorządów.

Poseł PO wyraził nadzieję, że wszystkie kluby opozycyjne poprą wniosek Platformy o odwołanie Zalewskiej.

Czytaj też: Zalewska: Razem odpowiadamy za finansowanie edukacji

Według szefowej MEN reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i rozłożona na wiele lat.

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA