REKLAMA

Reforma oświaty, PSL: Rząd PiS bierze 100 proc. odpowiedzialności za możliwe zwolnienia nauczycieli

  • Autor: PAP/JS
  • 09 grudnia 2016 18:43
Reforma oświaty, PSL: Rząd PiS bierze 100 proc. odpowiedzialności za możliwe zwolnienia nauczycieli Dziennikarze pytali Kosiniaka-Kamysza o wypowiedź wiceprzewodniczącej sejmowej komisji edukacji Marzeny Machałek (PiS) (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. facebook)

Nie wolno zrzucać odpowiedzialności za konsekwencje reformy edukacji na samorządy, rząd PiS bierze 100 proc. odpowiedzialności za możliwe zwolnienia nauczycieli - powiedział  lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Wzywamy rząd do wysłuchania obywatelskiego w sprawie reformy oświaty. Nie ma żadnych gwarancji rzetelności zmian jakie proponuje rząd" - powiedział lider ludowców na konferencji prasowej w Sejmie.

Dziennikarze pytali Kosiniaka-Kamysza o wypowiedź wiceprzewodniczącej sejmowej komisji edukacji Marzeny Machałek (PiS), która zaapelowała w piątek, "żeby władze samorządowe nie wykorzystywały reformy edukacji do zwolnień nauczycieli".

"PiS chce swoją nieudolność, błędy, zepchnąć na barki samorządu (...) Rząd PiS bierze 100 proc. odpowiedzialności za zwolnienia nauczycieli, jeżeli nie zagwarantuje pieniędzy w budżetach samorządów" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że przerzucanie odpowiedzialności za konsekwencje reformy edukacji na samorządy byłoby hipokryzją. "Nie wolno być tak obłudnym" - ocenił.

W piątek sejmowe komisje edukacji i samorządu zarekomendowały Sejmowi przyjęcie projektów dotyczących reformy edukacji, z kilkoma poprawkami w większości autorstwa MEN. Poprawki dotyczą m.in. klas dwujęzycznych oraz dodatków uzupełniających dla nauczycieli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA