REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Anna Streżyńska: Nie zasłużyliśmy na dymisję

  • Autor: PAP/AT
  • 07 listopada 2017 08:10
Rekonstrukcja rządu, Anna Streżyńska: Nie zasłużyliśmy na dymisję Jesteśmy na półmetku rządowym, co powoduje, że uwaga polityków mniej koncentruje się na sprawach merytorycznych, a bardziej na politycznych - mówi minister cyfryzacji (Anna Streżyńska, fot.mc.gov.pl)

Subiektywnie uważam, że jako resort tak zmieniliśmy rzeczywistość i samą instytucję, że nie zasłużyliśmy - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska, pytana czy zasłużyła na dymisję.

• Kocham cyfryzację i nigdzie się nie wybieram - powiedziała Streżyńska.

• Przyznaje, że miała propozycję wstąpienia do jednej z partii Zjednoczonej Prawicy.

• Zastrzega, że nie chodzi o PiS.

"Subiektywnie uważam, że jako resort tak zmieniliśmy rzeczywistość i samą instytucję, że nie zasłużyliśmy" - podkreśla w "Gazecie Wyborczej" Streżyńska.

"Udowodniliśmy, że cyfryzacja jest bardzo ważna dla ludzi. Jest naszą pozytywną agendą w relacjach międzynarodowych, szczególnie unijnych i szkoda by było to niszczyć. Kocham cyfryzację i nigdzie się nie wybieram" - dodaje.

Na pytanie, czy inne resorty rzucają jej "piach w tryby", minister odpowiada: "Tak to jest, że w każdej grupie są różne zdania. Nie zawsze nasze propozycje spotykają się z entuzjazmem ze strony resortów, które jeszcze niedawno były właścicielami tych tematów".

Czytaj też: Premier nie chce pozbyć się żadnego ministra? "Rekonstrukcja zostanie odłożona w czasie"

"Sprawy związane z naszą tożsamością, czyli to, co określa mnie, jako obywatela, były w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Stąd naturalne dążenie, by kontrolować mocniej, niż wypadałoby z ich kompetencji, ten obszar rzeczywistości. I ustawa cały czas zalega w Radzie Ministrów" - dodaje Streżyńska.

Dopytywana, czy szef MSWiA Mariusz Błaszczak jest "hamulcowym", Streżyńska mówi: "Wyraża swoje zdanie. Jesteśmy na półmetku rządowym, co powoduje, że uwaga polityków mniej koncentruje się na sprawach merytorycznych, a bardziej na politycznych".

Czytaj też: Beata Szydło straci stanowisko?

"Ciągle nie ma jeszcze decyzji, w którą stronę idziemy - czy państwa otwartego, w którym obywatele mają szeroki dostęp do różnych narzędzi tożsamości, także tych dostarczanych przez sektor komercyjny, czy do państwa zamkniętego. Takiego, które koncentruje narzędzia identyfikacji obywatela we własnych rękach. I dopuszcza do serwisów państwowych tylko państwowe rozwiązania" - podkreśla.

Minister przyznaje ponadto w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że miała propozycję, by wstąpić do jednej z partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. Zastrzega jednak, że nie chodzi o Prawo i Sprawiedliwość. Streżyńska przekonuje jednak, że jest "z zasady" bezpartyjna. "I w ten sposób jestem dostatecznie wiarygodna i dla partnerów rynkowych i politycznych" - zaznacza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sceptyk 2018-02-01 11:40:03
    No cóż, nie chce należeć do partii, to nie może być w rządzie. Tak jak w PRL, to i w PRLbis: mierny, bierny ale wierny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA