REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Antoni Macierewicz zostanie na stanowisku?

  • Autor: aw/PAP
  • 28 grudnia 2017 08:29
Rekonstrukcja rządu: Antoni Macierewicz zostanie na stanowisku? Antoni Macierewicz (fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Jestem przekonany, że jeśli chodzi o szefa MON, nie będzie dochodziło do żadnych zmian w najbliższym czasie; zarówno ministrowi, jak i prezydentowi zależy na bezpieczeństwie państwa polskiego, więc myślę, że znajdą wspólny język - uważa wiceszef MON Bartosz Kownacki.

"Jestem przekonany, że nie będzie dochodziło do żadnych zmian w najbliższym czasie" - powiedział Kownacki w TVN24, pytany o to, czy szef MON Antoni Macierewicz pozostanie na swoim stanowisku do końca kadencji.

"Jestem przekonany - ponieważ zarówno ministrowi, jak i prezydentowi zależy na bezpieczeństwie państwa polskiego, na rozwoju polskiej armii - to także tutaj dialog i wspólny język znajdzie się" - dodał. "Nie sądzę, żeby cokolwiek się tu wydarzyło" - powtórzył Kownacki.

Na uwagę, że aż 59 proc. Polaków uważa, że obecny szef MON powinien zostać zdymisjonowany, Kownacki podkreślił, że nie sondaże decydują, a "efekty wyborów" i "tego, jak jest oceniany merytorycznie".

Według Kownackiego "duża część tych ocen jest wynikiem złego PR-u, w świetle którego próbuje się przedstawić ministra Macierewicza".

Według wiceministra innym powodem tej sytuacji jest kwestia "nieświadomości tego, co się dzieje w ministerstwie" części odbiorców oraz kwestia determinacji Macierewicza w przeprowadzeniu zmian, co - zdaniem Kownackiego - pociąga za sobą narażenie się różnym grupom interesów.

"To jest bardzo dobry minister obrony narodowej, w mojej ocenie chyba najlepszy w ciągu tych ostatnich 25 lat" - powiedział o Macierewiczu Kownacki.

W środę (27 grudnia) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu, wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów będą znane "w krótkim terminie" po święcie Trzech Króli. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA