REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Beata Mazurek: Premier zaproponowała niewielkie zmiany

  • Autor: PAP/AT
  • 08 listopada 2017 13:27
Rekonstrukcja rządu, Beata Mazurek: Premier zaproponowała niewielkie zmiany Rząd PiS został powołany 16 listopada 2015 r. (Rząd Beaty Szydło, fot. twitter)

Zmiany personalne w rządzie, które zaproponowała premier Beata Szydło, są w niewielkim zakresie  - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek podkreśliła na briefingu prasowym w Sejmie, że na środowym (8 listopada) spotkaniu kierownictwa obozu rządzącego, zostanie omówiona rekonstrukcja rządu, która - jak wskazała - "obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne".

Czytaj też: Premier nie chce pozbyć się żadnego ministra?

"Dzisiaj poza premier nikt nie jest w stanie powiedzieć w jakim kierunku przebiegnie reorganizacja - co zostanie połączone, ewentualnie, jakie będą zmiany personalne" - powiedziała Mazurek.

"Wiem, że zmiany personalne, które zaproponowała premier, są w niewielkim zakresie" - oświadczyła rzeczniczka PiS.

Poza premier nikt nie jest w stanie powiedzieć jakie będą zmiany personalne w rządzie - mówi rzeczniczka PiS (Beata Mazurek, fot.pis.org.pl)

Mazurek dodała również, że ponieważ zmiany strukturalne i personalne, muszą być przeprowadzone jednocześnie, rekonstrukcja może "przesunąć się w czasie".

Czytaj też: Gowin: Potrzebna jest jak najszybsza rekonstrukcja rządu

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że w poniedziałek (6 listopada) premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane. Podkreślił, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA