REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Jacek Sasin: Mateusz Morawiecki mógłby być premierem

 • Autor: PAP/AT
 • 06 grudnia 2017 10:30
Rekonstrukcja rządu, Jacek Sasin: Mateusz Morawiecki mógłby być premierem Zdaniem Sasina decyzja o tym, kto będzie premierem na następne dwa lata zostanie niedługo podjęta (Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Obóz rządzący chce, aby kolejne dwa lata były pod hasłem przyspieszonego rozwoju. Trudno się dziwić, że w tym kontekście pojawia się nazwisko Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera - powiedział poseł PiS Jacek Sasin.

• Wicepremier Mateusz Morawiecki to człowiek, który mógłby funkcję premiera sprawować - powiedział Sasin.

• W jego przekonaniu za kadencji Morawieckiego jako ministra rozwoju i finansów obserwujemy w Polsce niezwykły sukces, o czym świadczy m.in. rozwój gospodarczy.

• Dodał jednak, że dopóki nie ma decyzji, kto będzie premierem przez następne dwa lata, to każdy scenariusz jest możliwy.

W poniedziałek (4 grudnia) lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem Sasina decyzja o tym, kto będzie premierem przez następne dwa lata zostanie niedługo podjęta. "Dyskusja na ten temat w PiS trwa, padło również to nazwisko Mateusza Morawieckiego jako potencjalnego kandydata" - powiedział poseł w Radiowej Jedynce.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki jest odkryciem w polskiej polityce

W jego ocenie "trudno się temu dziwić", skoro - jak wskazał - "w tej drugiej kadencji PiS chce szczególny nacisk położyć na gospodarkę". Poseł podkreślił, że Mateusz Morawiecki to "człowiek o wielkim dorobku".

W jego przekonaniu za kadencji Morawieckiego jako ministra rozwoju i finansów obserwujemy w Polsce "niezwykły sukces", o czym świadczy m.in. rozwój gospodarczy. "To wszystko wskazuje, że to jest człowiek, który oczywiście mógłby taką funkcję premiera - trudną, zaszczytną, z wielkimi wyzwaniami - sprawować" - ocenił poseł PiS.

Za kadencji Mateusza Morawieckiego jako ministra rozwoju i finansów obserwujemy w Polsce niezwykły sukces - powiedział Sasin (Jacek Sasin, fot.facebook.com/jacek.sasin)

Zaznaczył, że obóz rządzący chce, aby kolejne dwa lata "były pod hasłem przyspieszonego rozwoju". "Trudno się dziwić, że w tym kontekście pojawia się nazwisko Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera, ale decyzje przed nami" - podkreślił. Jak dodał, dopóki takich decyzji nie ma, "to każdy scenariusz jest możliwy".

We wtorek (5 grudnia) rzecznik PiS Beata Mazurek podkreśliła, że żaden konkretny termin rekonstrukcji rządu nie został jeszcze wyznaczony. Pytana o propozycje objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego, odparła: "nie jest tajemnicą, że taka propozycja się pojawiła, ale decyzji jeszcze nie ma". Jak poinformowała, ostateczną decyzję podejmuje Komitet Polityczny PiS.

Czytaj też: Kogo ucieszy zmiana premiera?

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Przestepcy górą! 2017-12-06 14:02:43
  Do !!!!: Krzysztof Jurgiel jest już 31lat w polityce, szybciej wyleci Morawiecki jak swojak z dawnego układu, Minister Rolnictwa trzyma największą aferę, powinien zostać Premierem!
 • :-) 2017-12-06 13:16:48
  Mateusz Morawiecki mógłby być nauczycielem historii w podstawówce, zgodnie ze swoim wykształceniem i poziomem.
 • !!!! 2017-12-06 12:03:31
  Należy się zgodzić z powyższą oceną pracy Ministra Mateusza Morawieckiego , postęp. Ocena zaś Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela katastrofalna dla Rządu, nicość , kraj kieruje ku upadkowi , temat całemu światu znany.
 • !!!! 2017-12-06 11:57:06
  Należy się zgodzić z powyższą oceną pracy Ministra Mateusza Morawieckiego , postęp. Ocena zaś Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela katastrofalna dla Rządu, nicość , karaj kieruje ku upadkowi , temat całemu światu znany.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA