REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Jarosław Kaczyński premierem i większa władza dla prezydenta Andrzeja Dudy?

  • Autor: AT
  • 20 listopada 2017 13:05
 Rekonstrukcja rządu: Jarosław Kaczyński premierem i większa władza dla prezydenta Andrzeja Dudy? Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot.wybierzpis.org.pl)

Beata Szydło na początku grudnia poda się do dymisji, a misję tworzenia rządu otrzyma prezes PiS Jarosław Kaczyński - informuje "Newsweek".

W najbliższym czasie dojść ma do rekonstrukcji rządu. Według tygodnika "Newsweek" zmiana nastąpić ma także na stanowisku premiera.

Rozmówcy „Newsweeka” w PiS twierdzą, że Beata Szydło na początku grudnia poda się do dymisji, a misję tworzenia rządu otrzyma prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak dowiedział się "Newsweek", niebawem dojdzie w tej sprawie do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą. - Rozmowa powinna się odbyć w ciągu kilku najbliższych dni – mówi "Newsweekowi" współpracownik szefa partii rządzącej.

Czytaj też: Beata Szydło i Jarosław Kaczyński o dwóch latach rządów PiS

Według rozmówcy "Newsweeka" Kaczyński złożył ponadto prezydentowi polityczną ofertę, w myśl której Andrzej Duda wziąłby część odpowiedzialności za politykę zagraniczną: wzorem Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2007 miałby jeździć na posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli, a szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski zastąpiłby Witolda Waszczykowskiego i wszedł do nowego rządu jako minister spraw zagranicznych.

Propozycja pewnie będzie jeszcze doprecyzowana, ale została wstępnie przyjęta. Dzięki temu prezydent jeżdżąc na unijne szczyty byłby nie tylko twarzą polskiej dyplomacji, ale też miałby realny wpływ na politykę zagraniczną - poinformuje "Newsweek".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA