REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Joachim Brudziński wicepremierem? "Moje stanowisko mnie satysfakcjonuje"

  • Autor: PAP/AT
  • 16 listopada 2017 10:40
Rekonstrukcja rządu: Joachim Brudziński wicepremierem? "Moje stanowisko mnie satysfakcjonuje" Joachim Brudziński (fot.facebook))

Po rekonstrukcji rządu nie zostanę wicepremierem, ani szefem MON. To są spekulacje - zapewnił wiceszef PiS wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński odnosząc się do zapowiadanej przez premier Beatę Szydło rekonstrukcji rządu.

• Po rekonstrukcji rządu nie zostanę wicepremierem ani szefem MON - zapewnił wiceszef Brudziński odnosząc się do zapowiadanej przez premier Beatę Szydło rekonstrukcji rządu.

• To są wszystko bardzo miłe dla mnie spekulacje, które pokazują mnie tutaj w roli osoby dalece ważniejszej niż jestem, jest mi bardzo miło, i będę pani za to zawsze wdzięczny - dodał.

• Zaznaczył, że jego stanowisko "w pełni go satysfakcjonuje".

Wiceszef PiS pytany o zapowiadaną rekonstrukcję rządu. Podczas poniedziałkowego (13 listopada) wywiadu w TVP lider PiS Jarosław Kaczyński zaznaczył, że o zmianach personalnych w rządzie dowiemy się w grudniu.

Brudziński zaznaczył w radiowej Trójce , że "absolutnie ufa mądrości kierownictwa partii". "Wiem, że pani premier Beata Szydło przedstawiła panu prezesowi propozycje rozwiązań. Jak usłyszeliśmy na wspólnej konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i pani premier Beaty Szydło, pewne rozwiązania strukturalne, a skoro rozwiązania strukturalne no to trzeba tutaj czasu" - wyjaśnił.

Wicemarszałek podkreślił, że po rekonstrukcji rządu nie zostanie wicepremierem, ani szefem MON. "To są wszystko bardzo miłe dla mnie spekulacje, które pokazują mnie tutaj w roli osoby dalece ważniejszej niż jestem, jest mi bardzo miło, i będę pani za to zawsze wdzięczny. Ale (...) trudno się nie zdziwić, jak się jest tylko cichym i pokornym pracownikiem partyjnej winnicy" - podkreślił. Jak dodał, jego stanowisko "w pełni go satysfakcjonuje".

Czytaj też: Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło uważa, że pewne resorty trzeba połączyć

Brudziński odniósł się też do własnych słów z wywiadu dla TV Szczecin, w którym zaznaczył, że w niektórych resortach, po dwóch latach rządu PiS, "koła buksują".

"Jeżeli pani pyta o buksowanie, no to mam na przykład taką uwagę do resortu (gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej) i do mojego serdecznego kolegi, przyjaciela, ministra Marka Gróbarczyka, że mógłby wziąć takiego przysłowiowego kija, żeby nie powiedzieć lagi, i pogonić tych wszystkich, którzy jakby opóźniają proces budowy promu w stoczni remontowej Gryfia" - zaapelował Brudziński.

"Oto mamy armatora, który chce wybudować prom, armator ma środki finansowe, jest stocznia, która może ten prom wybudować, są specjaliści, bo nie takie statki były w Szczecinie budowane, jest w końcu wola i decyzja również polityczna i co się okazuje? Od trzech lat nie możemy przełamać różnego rodzaju niemożności, w tym również z tego powodu, o który pani redaktor zapytała - że jeden resort uważa, że ważniejsze są inne inwestycje i decyzje, bo to jest wszystko ze sobą powiązane" - wyjaśnił wiceszef PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Nick 2017-11-19 19:22:50
    Nic nie rozumiem. Przez cały czas słyszymy, że budowa idzie dokładnie według planu i harmonogramu, że projekt się robi, że stępka pasuje, że Szczecin gotowy, że stocznia da radę. A teraz się dowiadujemy, że są opóźnienia procesu budowy promu? To kto tutaj kłamie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA