REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Kogo ucieszy zmiana premiera?

 • Autor: PAP/AT
 • 06 grudnia 2017 06:55
Rekonstrukcja rządu: Kogo ucieszy zmiana premiera? Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem? (Mateusz Morawiecki, fot.mr.gov.pl)

Objęcie teki premiera przed Mateusza Morawieckiego dałoby mu większą siłę w forsowaniu dobrych pomysłów dla gospodarki - twierdzą ekonomiści. Przeciwnicy jego kandydatury  argumentują, że wyborcom łatwiej byłoby wytłumaczyć odsunięcie Beaty Szydło, jeśli premierem miałby zostać Jarosław Kaczyński.

Nie jest jeszcze przesądzone, czy Mateusz Morawiecki zmieni Beatę Szydło w fotelu premiera, ale zdaniem przedsiębiorców, inwestorów i ekonomistów, stanowczo powinien - pisze "Puls Biznesu".

Jeśli Mateusz Morawiecki zostanie premierem jego głównymi zadaniami będzie realizacja programu gospodarczego oraz naprawienie relacji Polski z UE - analizuje gazeta spekulacje, że to minister finansów może zastąpić już wkrótce premier Szydło na fotelu premiera.

Koniec roku był dla Mateusza Morawickiego dobrym okresem. Dwa lata wcześniej został ministrem rozwoju, by już rok później przejąć kierownictwo nad ministerstwem finansów, a w tej chwili ma szansę zostać szefem rządu. Nie wszystkim to odpowiada. Przeciwnicy jego kandydatury jako argument przeciwko, podają statystki, że premier Szydło ma bardzo dobre notowania w społeczeństwie. Wyborcom łatwiej byłoby wytłumaczyć odsunięcie Beaty Szydło, jeśli premierem miałby zostać Jarosław Kaczyński. W tym przypadku chodzi jednak o ministra finansów - podaje szczegóły swojej analizy "PB".

Czytaj też: Mateusz Morawiecki to ostatnia deska ratunku dla PiS

Jednak szef resortu rozwoju politykom na Nowogrodzkiej jawi się jako skuteczny menadżer, technokrata, który potrafi dodatkowo znaleźć wspólny język z inwestorami, o czy ma świadczyć kilka dużych inwestycji, które w ostatnim czasie zawitały do Polski. Chodzi m.in. o Mercedes, LG, JP Morgan - czytamy w gazecie.

Objęcie teki premiera przed Mateusza Morawieckiego - wg "PB" - dałoby mu także większą siłę w forsowaniu dobrych pomysłów dla gospodarki, a przy tym lepszy parasol ochronny dla przedsiębiorców - twierdzą ekonomiści.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Podziękuj Tatusiowi 2017-12-06 10:06:53
  Tatuś mu załatwił premiera a teraz będzie pchał na prezydenta.
 • Zenon z Elei 2017-12-06 09:41:27
  Do gryzelda: Chyba żartujesz! Każdy minister robi co chce i w ogóle Szydło nie słucha. Zero charyzmy, zero wdzięku, zero autorytetu, kiepsko z intelektem.
 • gryzelda 2017-12-06 09:23:57
  Pani Beata Szydło bardzo dobrze sobie radzi w roli premieraREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA