REKLAMA

Rekonstrukcja rządu. Kosiniak-Kamysz chce zmiany szefa Ministerstwa Zdrowia

  • Autor: PAP/KDS
  • 07 stycznia 2018 17:52
Rekonstrukcja rządu. Kosiniak-Kamysz chce zmiany szefa Ministerstwa Zdrowia Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. Twitter/NowePSL)

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. To on powinien zostać zmieniony w ramach rekonstrukcji rządu uważa prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według szefa Ludowców, Radziwiłł nie radzi sobie z problemami służby zdrowia i nie potrafi rozmawiać.

- Chciałbym żeby tak było; jako człowiekowi życzę mu jak najlepiej, ale po dwóch latach widać, że nie radzi sobie z problemami służby zdrowia - powiedział dziennikarzom w niedzielę (7.01) w Szczecinie szef PSL pytany, czy zapowiadana rekonstrukcja rządu powinna dosięgnąć Radziwiłła.

- Nie potrafi rozmawiać i to jest moim zdaniem bardzo duża wada na tym stanowisku, gdzie trzeba bardzo dużo empatii - dodał Kosiniak Kamysz. - Nie chciałbym obciążać go za wszystko złe, co się dzieje w służbie zdrowia w Polsce, ale na pewno ta buta, która przemawia przez ministra zdrowia często w wypowiedziach - grożenie palcem i pouczanie - nie służy budowaniu dobrych rozwiązań - kontynuował szef ludowców.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, obecny minister zdrowia nie cieszy się zaufaniem partnerów do rozmowy. - Nie polityków z opozycji, bo to można zrozumieć, ale związków zawodowych takich, jak Solidarność, która przecież współpracuje z rządem w każdym obszarze do zespołu pana ministra Radziwiłła nie przystąpiła, bo uważa, że to nie ma najmniejszego sensu. Forum Związków Zawodowych, OPZZ, organizacje pracodawców tak samo - nie ma ich w zespole ministra Radziwiłła - podkreślał.

Według prezesa PSL, pozostawienie Radziwiłła na stanowisku ministra zdrowia nie będzie ułatwiało porozumienia ze środowiskiem lekarskim.

Kosiniak-Kamysz uczestniczył w Szczecinie w tradycyjnym spotkaniu noworocznym działaczy i polityków PSL w regionie, które odbywało się w Operze na Zamku. Przed spotkaniem, politycy Stronnictwa wzięli udział we mszy św. w szczecińskiej katedrze. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • :-) 2018-01-08 09:24:07
    Do !!!: To tam gdzie chodzi Maciarewicz?
  • !!! 2018-01-08 07:34:47
    Społeczeństwo chce oby Kosiniak Kamysz udał się do dobrego lekarza-specjalisty psychiatrii .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA