REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Krzysztof Szczerski będzie nowym ministrem spraw zagranicznych

  • Autor: AT
  • 11 grudnia 2017 08:35
Rekonstrukcja rządu: Krzysztof Szczerski będzie nowym ministrem spraw zagranicznych Krzysztof Szczerski zastąpi Witolda Waszczykowskiego na stanowisku ministra spraw zagranicznych? (Krzysztof Szczerski, fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)

Źródła w Kancelarii Prezydenta informują, że szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

W piątek (8 grudnia) w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera.

Według nieoficjalnych informacji po uroczystości w Pałacu Prezydenckim odbyła się "długa rozmowa" prezydenta, Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego. Rozmowa dotyczyła możliwych zmian na stanowiskach ministrów oraz współpracy Kancelarii Prezydenta RP z nowym gabinetem.

Źródła w Kancelarii Prezydenta informują, że szef gabinetu prezydenta otrzymał propozycję objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych w rządzie Morawieckiego. Rozmowy mają być kontynuowane, najprawdopodobniej w poniedziałek.

W poniedziałek (11 grudnia) w godzinach popołudniowych zaplanowano powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA